Муфтій ДУМУ «Умма» в День єднання молився за Україну разом з представниками інших релігійних спільнот

18.02.2022

51

У День єднання, 16 лютого, члени Всеукраїнської ради релігійних об'єднань провели в онлайн-форматі молитву за Україну. Спільно молилися православні християни, юдеї, мусульмани, рідновіри, кришнаїти, бахаї та просили єдности для українського суспільства, Божого милосердя, справедливости, захисту й підтримки.

Як зазначила віцепрезидент Української асоціації релігієзнавців професор Людмила Филипович, своїми молитвами представники церков і релігійних об’єднань, що входять до ВРРО, продемонстрували притаманну їм єдність, порозуміння та миролюбство кожної традиції. 

Молитви підносили митрополит Апостольської Церкви Віктор (Веряскін), головний рабин релігійного об’єднання громад Прогресивного юдаїзму України Олександр Духовний. До ініціативи Всеукраїнської ради релігійних об’єднань долучились і сповідники Рідної української віри (Рунвіри). Лунали мантри очищення з вуст представника Центру громад Свідомости Крішни в Україні Олександра Пліса; представниця релігійної громади Національні духовні збори бахаї України Алла Баранова також звернулася з молитвою до Творця.

Муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов прочитав фрагмент Священного Корану, 152–157 аяти сури «Аль-Бакара», мовою оригіналу та переклад смислу уривку, пояснивши, що мова в ньому про потребу бути стійкими, терплячими, і що всі труднощі, з якими ми стикаємося в житті, належить долати гідно, з вірою в Бога, у братерстві й любові: 

«Згадуйте Мене, і Я буду згадувати вас. Дякуйте і не будьте невдячні! О ви, хто увірував! Шукайте допомоги в терпінні та молитві. Воістину, Аллаг — разом з терплячими! І не називайте мертвими тих, хто загинув на шляху Аллага. Ні, вони живі, але ви не відчуваєте цього. Ми будемо випробовувати вас страхом, голодом, утратою майна, людей та плодів. Сповісти ж добру звістку терплячим, тим, хто, коли торкнеться їх лихо, кажуть: „Ми належимо Аллагові й до Нього вертаємося!“ Мають вони благословення та милість від Господа їхнього та йдуть шляхом прямим!» 

Після читання аятів Корану шейх Саід попросив у Господа благословення для України і її народу:

— І я прошу у Господа, щоб і ці випробування, що спіткали Україну та український народ, ми всі разом пройшли гідно, у взаємній повазі, у взаємній підтримці й любові. І я прошу, щоб Господь благословив Україну, народ України і всіх нас. Амін! 

Після заходу професор Людмила Филипович подякувала учасникам:

— Щиро дякую, і сподіваємося, що Господь почув нас і захистить Україну в її прагненні бути самостійною, незалежною, вільною і демократичною!

Докладніше про молитви, що лунали під час зустрічі — за посиланням.

Відеозапис події доступний на YouTube-каналі Української асоціації релігієзнавців.