Студенти Української академії лідерства дізналися про Іслам з вуст муфтія ДУМУ «Умма»

27.02.2023

73

23 лютого студенти Українського католицького університету й команда Української академії лідерства завітали до Ісламського культурного центру ім. Мухаммада Асада (Львів) у супроводі викладача УКУ та лектора Української академії лідерства Романа Назаренка

Студентів зустрів муфтій ДУМУ «Умма» Мурат Сулейманов. У рамках традиційного курсу лекцій шейх Мурат розповів студентам про іслам, традиції та стереотипи. Окрему згадали про долю кримських татар після початку окупації Криму Росією. Гостям зробили екскурсію ісламським центром, показали мечеть, бібліотеку ісламської літератури, приміщення де проводять різноманітні курси, уроки.

За словами Мурата Сулейманова, рівень зацікавлености й обізнаности молодих людей його вразив:

У вищих навчальних закладах Львова стало доброю традицією проводити зустрічі з представниками різних церков і релігійних організацій, щоб студенти в безпосередньому спілкуванні з послідовниками певного віровчення сформували уявлення про його суть. Цінно те, що такі зустрічі відбуваються не лише тоді, коли навчальна програма передбачає курс релігієзнавства, історії релігій тощо. Нерідко сама молодь ініціює такі заходи.

Спілкування зі студентами попри домовленість про годинну зустріч тривало кілька годин. Муфтія потішив щирий інтерес студентів: лавина питань про іслам не припинялася довго.

Лектор Академії лідерства та організатор виїзного уроку Роман Назаренко подякував Мурату Сулейманову та адміністрації ІКЦ за тепле прийняття на своїй фейсбук-сторінці:

Дякуємо за ваш час та гостинність. Нехай Всевишній благословить та подасть нам мир та перемогу! 

Довідка: Українська академія лідерства — новий формат навчання для випускників середніх шкіл, що триває 10 місяців і поєднує елементи фізичного, академічного та духовного виховання, вдосконалення. Проєкт реалізується за підтримки Офісу Президента, Комітету ВР з питань науки і освіти, Міністерства освіти і науки України.