Львівський імам зустрівся з військовополоненими-мусульманами

08.09.2023

163

Імам Ісламського культурного центру Львова Ібрагім Жумабеков зустрівся з російськими військовополоненими-мусульманами. Зустріч відбулася в одному з виправних закладів Львівщини на запрошення адміністрації в’язниці.

За словами імама, під час розмови з росіянами він порушив загальні теми, основи ісламу та деякі інші релігійні питання. 

«Також пояснив гріховність їх діяння: іслам категорично забороняє вбивати та сіяти несправедливість, і вказав на шляхи до виправлення», — написав Ібрагім Жумабеков на своїй фейсбук-сторінці.

Подібні зустрічі можуть мати певний позитивний ефект, переконаний імам шейх Ібрагім: «Можливо, хтось з них після обміну та повернення додому задумається над своїми вчинками та вже не захоче вертатися до України зі зброєю в руках. Це те, що мені хотілося б мати в підсумку таких розмов: допомогти їм подивитися на світ та своє життя іншими очима. Вони повинні розуміти, що нестимуть відповідальність перед Аллагом за свої вчинки. На землі людина інколи може уникнути відповідальности, але коли вона предстане на Божий Суд, то відповість за все».

Львівський імам окремо відзначив негативну роль мусульманського духівництва Росії, що «благословляє» участь вірних у російській агресії проти України: «Я сказав їм (військовополоненим. — Ред.), що такі слова та дії суперечать ісламському віровченню, а самі ці імами (що «благословляють» війну з українцями. — Ред.) не мають нічого спільного з ісламом. Якщо колись мали, то продали свою релігію Іблісу (дияволу. — Ред.). Можливо, це для когось прозвучить занадто різко, але іслам суворо забороняє несправедливо утискати людей, тим паче забирати їхнє життя без жодного права, ще й на чужій землі».

Нагадаємо, свого часу з російськими військовополоненими-мусульманами також зустрічався муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» Мурат Сулейманов.