Терористи намагаються підірвати не просто військові колони, а крихку рівновагу в світі

11

теракт АнкараЩиро співчуваємо народові та урядові Туреччини, бо терористи знову обрали цю країну для своїх нападів і знову вчинили атаки два дні поспіль.

Перший теракт учинено вчора, 17 лютого, у центральній частині Анкари. Тоді правоохоронці припустили, що метою терористів були саме військові автобуси, що якраз проїжджали вулицею. Попри це, постраждало багато цивільних, адже в районі Чанкая розташовано багато адміністративних установ. Унаслідок теракту загинули 28 осіб, 61 поранено.

Сьогодні ж уранці підозри Генерального Штабу Туреччини щодо мети атаки підтверджено в не менш сумний спосіб: ще один напад скоєно на військову колону в провінції Діярбакир, де внаслідок дистанційного вибуху загинули семеро військових.

Складається враження, що Туреччину штовхають до війни через її принципову позицію щодо Україні та Сирії, через те, що вона боронить свої кордони.

Дай Боже, щоб злочинцям не вдалося розв’язати глобальну війну за допомогою таких терористичних атак, адже майже так 1914 року розпочалася Перша Світова.

Висловлюємо щире співчуття рідним і близьким загиблих і молимося про якнайскоріше одужання всіх, кого поранено внаслідок нападу. І, звичайно, про загоєння душевних ран, що кривавитимуть ще багато років.

Підкреслюємо, теракти не мають нічого спільного з приписами й засадами Ісламу, бо Іслам закликає до толерантності й мирного співіснування. Всевишній застерігає у Священному Корані: «Хто вб’є живу душу не за душу (не за вбивство) і не за злочин (тобто не за тяжкий злочин, що за нього законний суд може призначити смертну кару), той (за ступенем скоєного гріха) наче вбивця цілого людства» (Коран, 5:32).