Від німців — українцям: продуктові набори для найвразливіших

11.06.2020

74

500 продуктових наборів передали 10 червня в лютеранській церкві св. Катерини в Києві Надзвичайний і Повноважний Посол Німеччини в Україні пані Анка Фельдгузен (Anka Feldhusen) разом з керівником управління Німецько-українського форуму (Deutsch-Ukrainisches Forum e. V.) паном Йорґом Дрешером (Jörg Drescher) представникам різних релігійних об’єднань для роздачі малозабезпеченим прихожанам із груп ризику. ДУМУ «Умма» отримало 130 таких наборів; у кожному — рибні консерви, олія, гречка, рис, цукор, макарони, печиво, а також трохи овочів: картоплі, буряків, цибулі та моркви. Також до кожного пакунку поклали мило й туалетний папір.

Надзвичайний і Повноважний Посол Анка Фельдгузен символічно вручила представникові кожної з запрошених громад по одному пакету, решту партії відвантажили після заходу. Не менш символічним було й те, що пані Посол увесь час говорила українською мовою.

Муфтій Саід Ісмагілов від імені українців, зокрема українських мусульман, подякував Федеративній Республіці Німеччина в особі пані Посла, Лютеранській церкві та всім добродійникам, що пожертвували свої кошти на допомогу Україні. Шейх Саід наголосив, що любов до ближнього не знає релігійних і конфесійних меж, і що взаємна допомога різних релігійних громад свідчить про те, що ми — сучасне цивілізоване суспільство, здатне поважати релігійні погляди одне одного. Окремо пан муфтій подякував Німецько-українському форумові за організацію цієї програми, Посольству Німеччини та всім причетним, зазначивши, що добродійність — дуже потрібна справа, яка єднає людей.

Пан Дрешер привітав представників релігійних громад і подякував за те, що прийняли запрошення. Він розповів, що ідея виникла з початком пандемії: вони хотіли дати можливість своїм українським партнерам з-поміж релігійних організацій допомогти пенсіонерам із груп ризику, які б могли лишатися вдома. За його словами, волонтерська допомога зміцнює в людях розуміння серйозности ситуації та свідоме ставлення до обмежень, пов’язаних із карантином. Першу партію таких наборів закуплено в квітні — саме тоді ініціатива зібрала потрібні кошти. Розподілено вже 3000 наборів у різних регіонах України, і нарешті черга дійшла до столиці.

У списку добродійників — імена близько 50 осіб. Пан Дрешер зазначив, що вони здебільшого з релігійного середовища, тому розподіляти допомогу вирішено через релігійні організації, незалежно від їхньої релігійної чи конфесійної належности: лише разом у ці складні часи можливо подолати кризу, до того ж міжрелігійна співпраця дуже символічна в часи скрути. Він дуже тішиться, що відмінність релігійних поглядів не заважає людям допомагати одне одному.

Її Високоповажність Анка Фельдгузен зазначила, що світова спільнота спільними зусиллями намагається подолати глобальну кризу й висловила сподівання, що загроза невдовзі мине й активне сполучення між Німеччиною та Україною буде відновлено.