Едґар Девлікамов

Імам Ісламського культурного центру Дніпра. Член шаріатського комітету з фатв ДУМУ «Умма». Заступник муфтія в центральному регіоні країни. Закінчив гуманітарний факультет Університету наук і технологій у Сані (Ємен), бакалавра шаріату. Спеціалізація — ханафітський фікг, Коран, хадиси.

58

Місяць Мухаррам

Місяць Мухаррам, в якому ми сьогодні перебуваємо, є одним з чотирьох заборонених місяців, про які Всевишній Аллаг сказав: «Воістину, число місяців у Аллага — дванадцять. Так було записано в писанні в той день, коли Аллаг створив небеса і землю. Чотири місяці з них — заборонені» (сура 9, аят 36).
Пророк же, мир йому і благословення Аллага, сказав: «Рік складається з дванадцяти місяців, чотири з яких є забороненими. Три з них: Зуль-ка'да, Зуль-хіджжа і Мухаррам — слідують один за одним, а четвертим є раджаб мудара, що займає своє місце між місяцями джумада сані і ша'баном» (аль-Бухарі). Ці місяці називаються забороненими, так як в ці місяці заборонено починати війни!
Ібн 'Аббас говорив: «Аллаг виділив з дванадцяти місяців чотири, зробивши їх забороненими, звеличивши їх значення. І Він зробив так, що гріхи в ці місяці гірше, а благі діяння і нагорода вище!» Тому в ці дні потрібно ще старанніше поклонятися і здійснювати благодіяння, а також ще більше цуратися гріхів і поганих діянь. Одним з поклонінь, які потрібно збільшити в місяці Мухаррам, це піст. Також передається, що Пророк, мир йому і благословення Аллага, сказав: «Найкращим постом після посту в місяць Рамадан, є піст в місяці Аллаха — аль-Мухаррам» (Муслім, ат-Тірмізі та ін.) Те що Пророк, мир йому і благословення Аллага, назвав Мухаррам місяцем Аллага, вже говорить про важливість і гідність цього місяця.
О Аллаг, допоможи нам гідно провести цей благословенний місяць і запастися провіантом для Судного дня!