Сфери діяльності

Наша діяльність

Одне з найважливіших завдань Духовного управління мусульман України «Умма» — ознайомлення всіх охочих з високими духовними цінностями, що проповідує світова релігія Іслам.

Донесення до широкого кола громадян об’єктивної інформації про Іслам і мусульман сприяє подоланню упереджень, фобій та негативних стереотипів у суспільстві.

Двері мечетей та ісламських культурних центрів відчинені для всіх, хто бажає дізнатися про Іслам безпосередньо від послідовників цієї релігії.

Ми — за Іслам без крайнощів і радикалізму. Ісламський принцип аль-васатия (помірність) — одна з основних цінностей ДУМУ «Умма». Ми обстаємо за збереження нашої ісламської ідентичності, віри, етики, духовності й культури, при цьому з повагою ставимося до інших релігій, культур і традицій.

Ми заперечуємо будь-яку дискримінацію, екстремізм, ненависть і насильство. Іслам — релігія миру й любові, мусульмани мусять бути зразком духовності, моралі, культури й толерантності.

Релігійна та доброчинна діяльність

Усі громади, що входять до складу ДУМУ «Умма», мають свої мечеті й молитовні будинки, проводять повний цикл ісламських релігійних обрядів. Усі наші імами перейшли спеціальну релігійну підготову та мають базову ісламську освіту. Більшість імамів скінчили мусульманські університети, вільно володіють кількома мовами, зокрема арабською — мовою Священного Корану та ісламської молитви.

Імами з вищою шаріатською освітою входять до спеціалізованого шаріатського комітету, що обговорює шаріатські питання, видає фатви, рецензує та видає релігійну літературу, перевіряє, чи можна харчові продукти сертифікувати як халяльні, готують і супроводжують українських прочан у хаджі, беруть участь у міжрелігійному діалозі та ін.

ДУМУ «Умма» входить до Ради духовних управлінь мусульман України — представницького, дорадчого та консультативного органу мусульман України.

  • Рамадан. Організація адресної продуктової допомоги нужденним, спільні іфтари, духовна та освітня програма.
  • Курбан. Збір жертовного м’яса та розподіл його між нужденними.
  • Садака (доброчинні внески). Збір доброчинних внесків, продуктової допомоги, допомоги теплими речами у співпраці з українськими та іноземними організаціями, розподіл цієї допомоги між нужденними.
     

Міжнародна діяльність

2009 року представники ДУМУ «Умма» ввійшли до складу офіційної делегації мусульман України, що відвідала Міністерство у справах хаджу Королівства Саудівської Аравії та уклала офіційні угоди про хадж для українських мусульман.

ДУМУ «Умма» активно співпрацює з закордонними мусульманськими організаціями, уклало угоди про дружбу та співпрацю з Духовним управлінням мусульман Республіки Білорусь, Ісламською лігою Молдови (Liga Islamica Din Moldova), регулярно бере участь у міжнародних конференціях в ісламському світі.