Фотографування на документи в хустці: новий Держстандарт на фінішній прямій

27.06.2019

1553

ДУМУ «Умма» радо повідомляє, що сьогодні ми отримали скановану версію Другої редакції Проєкту нового ДСТУ «Фотовідбитки чорно-білі та кольорові: загальні технічні умови»; свій примірник матимемо найближчими днями.

Що це означає? Новий варіант ДСТУ розроблено, у нього внесено правки відповідно до зауважень ДУМУ «Умма» та відповідних державних органів, і зрештою вдалося дійти формулювань, що задовольняють усіх. Наступний крок — вичитування тексту ДСТУ, виправлення стилістичних помилок та одруків та ухвалення його на офіційному рівні. Ухвалена нова редакція ДСТУ набере сили за пару місяців.

Новий стандарт стосуватиметься фотографування на будь-які документи, що посвідчують особу — це унеможливить виникнення надалі ситуацій, коли на один документ у хустці фотографуватися можна, а на інший — ні.

У нинішній редакції питання фотографування в головному уборі врегульовано п. 5.2.9. Проєкту ДСТУ, де сказано: 

«Особа, яку фотографують, повинна бути без головного убору, накидки або інших аксесуарів, які доповнюють зовнішній вигляд або стиль. Виключенням є випадки, коли головний убір, накидка чи інший аксесуар підтверджує спеціальний статус особи, а також виходячи з релігійних, медичних, або культурних підстав, де зазначені речі є обов’язковими до носіння та є невід’ємною частиною одягу. Але і в цьому випадку обличчя від підборіддя до лоба має бути відкритим, мають бути чітку видно контури обличчя. Такий убір, накидка чи інший аксесуар не повинен змінювати (затягувати, піднімати, розтягувати) форми окремих частин обличчя особи (лоб, вилиці, щоки, підборіддя), закривати обличчя та підборіддя, повинен проходити по лінії росту волосся <…>, може закривати вуха та шию».

Ми розуміємо нетерпіння всіх зацікавлених, але чекати вже не так довго. ДУМУ «Умма» неодмінно інформуватиме вас про всі стадії просування цієї справи.