Три священні місяці

20

chto-poseesh-to-pozhnesh20 квітня співпало з першим днем місяця Раджаб за місячним календарем, ознаменувавши настання «Трьох священних місяців», які є надзвичайно важливими для мусульман.

Цей особливий період — місяці Раджаб, Шаабан і Рамадан — мусульмани намагаються наповнити постами, покаянням, молитвами, читанням Корану і благочинністю. У ці місяці є кілька особливих ночей: Мирадж, Бераат, Ляйлят-уль-Кадр.

Посланець Аллага (мир йому і благословення Всевишнього) сказав: «Раджаб — для Аллага, Шаабан — для мене, а Рамадан — для моєї умми». В іншому хадисі йдеться про те, що Пророк Мухамед сказав: «Раджаб є величнішим ніж інші місяці настільки, наскільки возвеличуються аяти Корану над іншими словами. Величність Шаабана, яка виокремлює його з-поміж інших місяців, подібна до моєї величі і переваги над іншими пророками. Величність Рамадану, яка виокремлює його з-поміж інших місяців, подібна могутності Всевишнього Аллага, яка возвеличує Його  над створеними».

Піст, який у період Раджаба і Шаабана є додатковим, а під час Рамадану обов'язковим, є ядром усіх поклонінь, що здійснюються в ці місяці.

Якою ж повиннна бути поведінка мусульманина з настанням трьох священних місяців? Відомо, що під час Раджаба Посланець Аллага часто повторював слова дуа: «О, Аллаг, наповни благодаттю Раджаб і Шаабан, і дай нам зустріти Рамадан». Також Пророк (мир йому і благословення) рекомендував вірянам у період цих місяців більше постити, піклуватися про незаможних, творити добрі справи.

Місяці Раджаб і Шаабан мають особливу цінність для вірян ще й тому, що є своєрідним етапом підготовки до Рамадану. Пророк Мухамед (мир йому і благословення Всевишнього) найбільше постив саме в Шаабані, окрім дотримання звичних постів у понеділок і четвер. Щоб необхідність постити протягом довгих літніх днів не стала несподіванкою з настанням Рамадану (цього року Рамадан розпочнеться в другій половині червня), потрібно готувати свій організм і душу за допомогою додаткових поклонінь у Раджабі і Шаабані.

Деякі практичні поради для мусульман на цей період:

1. Часто читати Коран.

2. Здійснювати намази, що компенсують пропущені або додаткові намази.

3. Вдаватися до роздумів про нашу мету приходу в цей світ і про те, що нам належить його покинути.

4. Просити вибачення за гріхи.

5. Робити дуа за рідних і близьких.

6. Робити більше добрих справ, роздавати садака, допомагати нужденним.