18 ЧЕРВНЯ — ПЕРШИЙ ДЕНЬ ПОСТУ В РАМАДАН-2015

16

ramadan-2014Духовне управління мусульман України «Умма» згідно з рекомендацією Європейської Ради з фатв і досліджень оголошує першим днем Священного місяця Рамадан 18 червня 2015 року.

Місяць Рамадан з волі Всевишнього розпочнеться з заходом сонця в середу 17 червня. У цю ніч у всіх мечетях України починаються нічні молитви-таравіх, а четвер, 18 червня 2015 року, буде першим днем великого ісламського посту.

Духовне управління мусульман України «Умма» зауважує, що причин для наявності розбіжностей щодо початку Рамадану немає, адже пророк Мухаммад (мир йому і благословення Аллага) наказав: «Розпочинайте піст тоді, коли побачите його (молодий місяць) і припиняйте тоді, коли знову його побачите». Тобто, якщо мусульмани зафіксували молодий місяць у будь-якій частині світу, то це свідчить про початок Рамадану для всіх мусульман, яких сповістили цю радісну новину.

Як свідчать прогнози, молодик можна буде побачити в південній і північній півкулях Землі в Африці, Південній і Північній Америці, а також – в Океанії.

Секретаріат Європейської ради з фатв і досліджень зазначає, що наука про астрономічні розрахунки на сучасному етапі розвитку досягла високого ступеня точності результатів дослідження руху небесних тіл, зокрема абсолютно точного визначення місць розташування Місяця і Землі на небосхилі відносно один одного в кожен момент часу. За позицією Сонця, Землі і Місяця, яка свідчить про кінець одного місяця і початок іншого, астрономи з легкістю можуть досягнути абсолютної точності визначення.

Згідно з шаріатом існують умови, які свідчать про настання нового місяця:

  1. З’єднання повинно відбутися до заходу Сонця.

  2. Півмісяць має бути видно неозброєним оком або за допомогою телескопа в будь-якій точці на планеті Земля.

  3. Підтвердження зорового фіксування півмісяця на небосхилі проводиться в рамках таких умов: a) захід півмісяця повинен відбутися після заходу Сонця в місці його видимості; b) кут піднесення Місяця над горизонтом під час заходу Сонця повинен бути не менше 5 градусів; c) розмір кута між Сонцем і Місяцем повинен бути не менше 8 градусів.

4. Мусульманам Європи потрібно керуватися цими правилами для визначення початку і кінця місяців, особливо, коли йдеться про попереднє визначення дат настання Рамадану і Шаваля, що сприятиме спільному здійсненню актів поклоніння і організації релігійних свят.

Рада закликає своїх членів, імамів мечетей і вчених шаріату в ісламських й інших суспільствах зміцнювати культуру поваги до абсолютних даних науки астрономічних розрахунків.

Духовне управління мусульман України «Умма»