Цього року, дасть Бог, постуватимемо всі разом!

8

card RamadanШановні одновірці, брати і сестри! Від імені Духовного управління мусульман України «Умма» щиро вітаю вас із настанням священного місяця посту і самовдосконалення — Рамадан! Цього року Священний місяць розпочинається сьогодні після заходу сонця, і цієї ж ночі у мечетях України і світу буде здійснено першу молитву-таравіх. Завтра ж, 18 червня, для мусульман усього світу розпочнеться перший день посту.

Великою милістю Всевишнього є те, що вперше за багато десятиліть немає суперечок щодо дати початку Рамадану, адже шляхом застосування усіх методів — візуальної фіксації, фіксації астрономічними приладами і навіть календарного (після закінчення 30 днів Шаабану) було визначено одну й ту ж дату початку посту. Не змарнуймо ж цю милість, і використаймо її для єднання на підґрунті  того, з чим ми усі погоджуємося, не намагаючись знайти розбіжності для розподілу на дрібні групи!

Загадаймо застереження пророка Мухаммеда (мир йому і благословення), який сказав: «Якщо людина не припинить брехати і чинити несправедливо, то Всевишньому не потрібна її відмова від їжі і пиття».

Брати і сестри, пам’ятайте: дуа, зроблені перед розговінням, приймаються! Прошу вас: моліться за мир в Україні, за наших братів і сестер на окупованих територіях! Просіть Всевишнього захистити усіх українців, а також людей в усіх країнах світу, які потерпають від збройних конфліктів або природних катаклізмів!

Благослови нас Боже гідно зустріти і провести Рамадан, і завершити його кращими, чистішими, добрішими і побожнішими, аніж ми є зараз.

Щиро вітаю всіх із цією нагодою очиститися від гріхів і примножити список добрих справ!

Муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов