Розмір закят-аль-фітр у 2015 році складає 75 гривень

10

zerno3Шаріатський комітет Духовного управління мусульман України «Умма» визначив грошовий еквівалент закят-аль-фітр («милостині розговіння») на 2015 рік (1436 рік за хіджрою) — 75 гривень з особи. Саме така сума необхідна для придбання 1 са’ (2,176 кг) рису. Вірянин може на свій розсуд визначити суму, якщо має таку можливість.

Нагадаємо, що розмір цієї суми визначається відповідно до хадису від Інн Умара, який передав: «Пророк, мир йому і благословення Всевишнього, наклав виплату одного са’ (2,176 кг) фініків чи зерна які закят-аль-фітр на кожного мусульманина, молодого й старого, чоловіка і жінку, вільного і раба». Виплату цієї милостині потрібно здійснити до початку святкової молитви на Свято Розговіння — Ід-аль-Фітр (Ураза-Байрам). Оскільки рис є однією з найбільш уживаних зернових культур в Україні, за основу обчислень було взято саме його середню вартість.

Закят-аль-фітр можна виплатити у мечетях ДУМУ «Умма» й Ісламських клуьтурних центрах, у яких буде встановлено спеціальні скриньки для пожертв. Зібрані кошти буде розподілено між нужденними.

Правила виплати закят-аль-фітр

Пророк, мир йому і благословення, оголосив закят-аль-фітр необхідною умовою прийняття посту кожного мусульманина, який має принаймні на 1 са’ фініків чи зерна більше ніж необхідно для харчування його сім’ї протягом найближчої доби. Правовірний зобов’язаний виплатити закят-альфітр від свого імені й від імені усіх, кого він утримує, зокрема дружини, дітей, літніх батьків, які проживають з ним, і навіть слуг. Невиплата закят-аль-фітр — великий гріх, що позбавляє вірянина можливості завершити піст належним чином.

Щодо часу виплати, то деякі богослови й рекомендують виплачувати закят-аль-фітр ввечері останнього дня посту або наступного ранку до святкової молитви. Інші вважають, що цю милостиню можна роздати не лише за кілька днів до свята, але й на початку Рамадану. Рекомендуємо дотримуватися другої думки, якщо не віддаєте закят-аль-фітр знедоленій людині особисто. Благодійним фондам і мечетям потрібен час на розподіл коштів і доправлення їх до адресатів до Свята Розговіння, щоб вони мали можливість придбати усе необхідне для свого святкового столу.