Весільна процесія обернулася поховальною: ІДІЛ пробиває чергове дно

2

160821130352-gaziantep-1-exlarge-169Ми добре розуміємо, що останнім часом наш сайт нагадує колонку некрологів убитих терористами, але про цей кричущий випадок не можна змовчати. До того ж попри заяви політиків, що засудили теракт та висловили співчуття, «завжди занепокоєна» світова спільнота мовчить.

Користувачі соціальних мереж не ставлять масово на аватарки турецьких прапорців, не закликають захистити мусульман від терористичної організації ІДІЛ; не йдуть ходою вулицями одного з турецьких міст лідери світових держав, демонструючи єдність і намір спільно подолати тероризм. Мало хто ділиться посиланням на новини з цього приводу у своєму життєписі.

Можливо, через те, що жертви цього нападу ІДІЛ (54 загинуло, понад сотню поранено) — мусульмани? Через те, що, ховаючи загиблих, убиті горем родичі кликали Бога («Аллагу акбар!» — «Боже великий!») у свідки свого горя й розпачу та просили Його покарати терористів? Через те, що це звертання до Бога, що є частиною щоденної релігійної практики близько півтора мільярда мусульман, ЗМІ без несправедливо «закріпили» єдино за терористами?

a359b2f34ac4c6997510509fff4cf5a52afcf833І можна не помітити того страшного факту, що серед загиблих — щонайменше 29 дітей (зокрема тримісячна дівчинка), і вбив їх, висадивши себе, хлопчик 12–14 років. ІДІЛ укотре масово вбиває мусульман, але світові байдуже. Всі зайняті важливішою справою, наприклад, «потребою» і далі забороняти купальники жінок-мусульманок, буркіні. Це ж бо реальна загроза — не те, що якась терористична організація почала використовувати у своїх нападах дітей-смертників (ще одного підлітка з «поясом смертника» затримали та знешкодили в Іраку).

Не знаємо, чи варто знову повторювати, що, згідно з віровченням Ісламу, протиправне позбавлення життя невинних людей аж ніяк не приведе вбивцю в обійми райських гурій — навпаки, в «гарячі обійми» пекельного вогню. Чи прочитають це ті люди, що «призначили» Іслам причиною всіх лих і відкидають усю інформацію, що в цю їхню картину світу не вкладається, хоч би вона й була обґрунтована.

_90868191_mediaitem90868190А тим часом у неділю ввечері 43 загиблих поховали за ісламським обрядом, інші тіла ще не пройшли процедуру впізнання. Новоспечені чоловік і дружина так само зазнали поранень у перші години існування їхньої сім’ї, щоправда, не критичних. Але день шлюбу назавжди залишиться для цієї молодої сім’ї датою скорботи, а не радості.

Щиро співчуваємо всім, хто втратив у цьому нападі рідних і близьких (особливо батькам, що втратили малолітніх дітей), а також усім, хто зазнав поранень. Молимося, щоб Всевишній простив гріхи невинним жертвам і втішив їх раєм, щоб відплатив вбивцям (а це люди, що «зазомбували» дитину та послали її на страшний злочин) тяжкою карою і в цьому житті, і в Судний день.

Крім того, ми звертаємося до світової спільноти: припинімо ускладнювати життя одне одному, забороняючи мирні культурні практики — це лише поширює прірву відчуження, недовіри та взаємних образ, і, нарешті, об’єднаймося в реальній та ефективній боротьбі зі справжнім злом.

Муфтій ДУМУ «Умма»

Саід Ісмагілов