Світ дичавіє: два навмисні наїзди на натовп людей за тиждень

3

fbi_gov2_id22073_650x410_650x410Коли стається трагедія, що до неї причетний хтось із «мусульманським» ім’ям або з псевдомусульманським гаслом, — чи не від кожного з півтора мільярда мусульман світу решта людства вимагає рішуче засудити ці вчинки. І хіба за тих самих обставин, коли профайл злочинця не збігається з описаним вище, розголос такий самий? Чи вимагають виправдань від соціальних груп, до яких він належав, від церкви, до якої він ходив, від людей того ж етнічного походження?

Коли ми висловлювали співчуття жертвам нападу на мечеть у Британії — нас звинувачували в тому, що ми співчуваємо «лише своїм», вочевидь проігнорувавши всі попередні звернення зі словами співчуття. А правда в тому, що ми однаково засуджуємо теракт — байдуже, чи його вчинив у Барселоні (Іспанія) послідовник ІДІЛ, чи в Шарлоттсвіллі (США) — прибічник ідей «панівної ролі білої раси». Однаково оплакуємо загиблих, однаково співчуваємо постраждалим і їхнім родинам. Нам однаково болить, бо свавілля та зло — від Сатани, хоч які гасла проголошує злочинець.

Мусимо нагадати — для тих, хто за звичкою почне звинувачувати всіх мусульман та Іслам як релігію, що такі вчинки не мають нічого спільного з приписами й засадами Ісламу, адже він закликає до толерантності й мирного співіснування. Всевишній застерігає у Священному Корані:

«Хто вб’є живу душу не за душу (не за вбивство) і не за злочин (що за нього законний суд може призначити смертну кару), той наче вб’є всіх людей» (Коран, 5:32).

Ми засуджуємо напади на людей, незалежно від їхньої релігії, і закликаємо знайти всіх, причетних до терористичного акту, і покарати їх відповідно до закону.

Муфтій ДУМУ “Умма” Саід Ісмагілов