Не вважайте за мертвих тих, кого вбито на праведнім шляху

21

2017-10-30t210716z_2035109224_rc1d6ff01af0_rtrmadp_3_ukraine-murderУ селищі Глеваха під Києвом унаслідок обстрілу 30 жовтня 2017 року обірвалося життя Аміни Окуєвої, її чоловік Адам Осмаєв — поранений.

Народний Герой України, вірна дочка українського та чеченського народів, справжня патріотка, борець за свободу України та Ічкерії, доброволець АТО Аміна Окуєва була для українців не просто жінкою-воїном, а живим символом прагнення до свободи Батьківщини, уособленням незламної волі та самовідданого служіння своєму народові.

Темрява завжди боїться світла. Аміна була зразком безкомпромісності, не дозволявши іншим опустити руки, зневіритися в перемозі. Моральному авторитетові цієї жінки ворог міг протиставити тільки ницість і підлість. На Аміну та її чоловіка справді полювали: не минуло й півроку від останнього замаху... Цього разу вбивці вислідили автомобіль Аміни й Адама та побили на решето кулями: на фотографіях з місця злочину видно щонайменше десять кульових отворів на капоті з боку пасажирського сидіння, де була жінка. Поранення в голову стало для Аміни фатальним.

Муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» Саід Ісмагілов виступив із заявою з приводу загибелі Аміни Окуєвої.

— Ми всі належимо Аллагові й до Нього вертаємося. Душа і серце болить, розум ще відмовляється усвідомити це, але надійшло підтвердження смерті нашої сестри Аміни Окуєевої. Вона — жінка-воїн і дуже старанна мусульманка. Вона захищала Україну та не боялася смерті. Я свідчу, що вона загинула шагідом — мучеником, що віддав життя заради Аллага на шляху справедливості, та, іншааллаг, увійде до раю. Ми будемо за неї молитися, будемо любити, пам’ятати її та ставити її за зразок героїчної української мусульманки. Але важливо, щоб і в цьому житті зберігалася пам’ять про героїв. Тож я прошу, щоб Аміні Окуєвій посмертно надали звання Героя України. Я свідчу, що вона гідна цього. Нехай Всевишній Аллаг буде милостивий до нашої Аміні! Амін! — молиться за загиблу муфтій. — Аміна була втіленням жінки-лідера та героя. За своїм переконанням вона стала на захист України. Абсолютно безстрашний воїн і до того ж побожна: чинила всі обов’язкові мусульманські молитви, постила у священний місяць Рамадан навіть у зоні АТО, коли відбувала там службу, боронивши Україну. Аміна відповідала найвищим моральним якостям вірного, була зразком і прикладом для багатьох — не тільки для мусульман України. І ось це підступне, підле вбивство — величезна трагедія для нас усіх.

На наступний ранок після трагедії муфтієві довелося побувати на багатьох теле- та радіоканалах — у присвячених Аміні Окуєвій передачах. Ведуча одного з ефірів не дуже коректно спитала: чи не намагався шейх, як духовний лідер, відрадити Аміну від служби в армії, переконавши її, як сказала ведуча, «бути берегинею сім’ї»?

— Наша сестра Аміна Окуєва (нехай змилостивиться над нею Всевишній Аллаг) була жінкою-героєм і дружиною, що дуже любила свого чоловіка й була готова його захищати. І не моя справа втручатися в особисті справи та радити, коли не просять. Моє завдання як людини, що дає духовну підтримку, — допомагати молитвами, проповідями, порадами... Аміна Окуєва була берегинею цілої України. Як це є в українській традиції — образ жінки-берегині — так ось, Аміна цілком відповідала цьому образові: берегла і свого чоловіка, і пам’ять свого народу, берегла і захищала всю Україну, — переконаний муфтій ДУМУ «Умма».

У соціальних мережах з моменту звістки про загибель Аміни Окуєвої не спиняється потік дописів зі словами молитов.

Едґар Девлікамов, імам мечеті Дніпра: «Аміна... Україна в скорботі. Ти — приклад справжньої мусульманки та громадянина своєї країни. Провадила велику роботу й, здавалося, була мало захищена. Дивилася смерті в очі? Думаю, ні! Радше, дивилася вгору, у небеса. Пала мученицею, шагідом. Зовнішність, учинки, слова промовляли: вірила в Бога вона. Мусульмани України, усі українці моляться за тебе, сестро. Хай помилує тебе Всевишній і прийме як мученицю! Ти — приклад справжньої мусульманки та громадянина».

Арсен Жумаділов, колишній працівник апарату Уповноваженого президента з прав кримськотатарського народу, а нині — Києво-Могилянської академії, пише: «Аміна Окуєва — шагід, іншаллаг. Вона була побожною мусульманкою, а значить вірила в те, що не треба вважати за мертвих тих, кого вбито на шляху Аллага. Шагіди живі і отримують нагороду у свого Господа. Ми сумуємо. Але віримо, що нагорода Аміни в Господа велика, іншаллаг — у світі ліпшому, у стані гідному й високому. Нехай Аллаг прийме її джигад і введе в райські сади!»

«Отруйні мацаки Кремля все-таки дотяглися до хороброго серця Аміни Окуєвої, — пише журналіст Адам Дервішев — Росія через своїх агентів упливу в українських медіа багато років безуспішно намагалася очорнити подружжя чеченських добровольців в Україні — Аміну й Адама... Лише 5 місяців тому вони пережили замах російського кілера... Тільки дивом їм удалося лишитися живими. На жаль, цього разу дива не сталося. Але марно вбивця в Кремлі святкує: цей день — 30 жовтня 2017 року — стане днем осяяння тисяч сердець тим же шляхетним полум’ям гніву, що ним палало серце Аміни! Цим підлим убивством Кремль збурив мільйони чесних людей в Україні та поза нею, бо вся історія людства — Свідок цьому. Пролита праведна кров знаменує швидкий крах Зла. <...> жертва Аміни згуртує наші вільні народи ще ближче в битві з московським Мордором за нашу спільну Свободу! Аміно, ти ніколи не помреш, поки б’ється хоч одне благородне серце на цій землі! Дала дек’алла йойла хьо!

Як стало відомо, патріотичні організації Одеси звернуться до Президента України з проханням надати Аміні Окуєвій звання Героя України (посмертно). Про це повідомив одеський громадський діяч Олег Хвощевський.