СБУ обшукала столичний ІКЦ, мусульмани скликають ЗМІ на прес-конференцію

16

муфтій ДУМУ УммаСьогодні відбулися обшуки в Ісламському культурному центрі Києва, у книжковому магазині на подвір’ї Центру, та в квартирі релігійного діяча Тарика Сархана. Всюди знайшли однакові книжечки, які силовики класифікували як літературу, «що пропагує культ насильства і жорстокості, расову, національну чи релігійну нетерпимість та дискримінацію», — видання «матеріалізувалися» навіть у таких несподіваних місцях, як під морозильною камерою. ДУМУ «Умма» та керівництво ІКЦ разом з небайдужими народними депутатами України дадуть прес-конференцію 7 березня, о 13:30, у приміщенні Інформаційного агенства «Главком» (вул. Шовковична, 8/20). Журналістів дуже просять не оминути увагою цю подію.

Муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов заявив про системні переслідування мусульман України, адже такі обшуки менше як за рік відбулися втретє, і щоразу підкидають ті самі книжки. За його словами, він ніколи не чув, щоб у когось, окрім мусульман, у культових спорудах провадили обшуки, і що бачив таке тільки в РФ — у виконанні ФСБ.

Шейх Саід пише про події цього ранку:

«Сьогодні о 6:30 ранку СБУ, поліція та представник прокуратури зі своїми понятими, загалом близько 20 осіб, приїхали з обшуком до Ісламського культурного центру Києва.

Силовики заблокували як проїзд до мечеті, так і вхід до подвір’я ІКЦ. На місці в ранній час був присутній лише охоронець. Йому показали постанову на обшук і на пошук літератури, „що пропагує культ насильства і жорстокості, расову, національну чи релігійну нетерпимість та дискримінацію“.

Охоронцю не дозволили здійснити телефонний дзвінок, покликати інших понятих, викликати співробітників ісламського культурного центру. Компанія силовиків разом з понятими розділилася на кілька груп, а охоронець фізично міг бути лише з однією групою. Поки він за вимогою відчиняв бібліотеку та класи, інша група за допомогою лома виламала двері книжкової крамниці та провела там обшук без представників ісламського культурного центру.

До книжкової крамниці та до вчительської кімнати в гімназії були підкинуті книжки загальною кількістю вісім примірників — їх потім пред’явили охоронцю як „вилучені докази“. У цей же час відбувався обшук у квартирі відповідального за бібліотеку — шейха Тарика Сархана: там під морозильну камеру були підкинуті дві книжки, а потім вилучені та пред’явлені як „докази“.

Таке я спостерігав тільки в окупованому Криму, коли до мечетей підкидали книжки, підкидали навіть на дворі, біля туалету, а потім це пред’являли як докази правопорушення. Проте в Росії існує список забороненої літератури, а в Україні нема ніякого подібного списку. Найгірші та найогидніші вчинки за методичками російської ФСБ — відтепер на постійній основі в Україні!»