Імами ДУМУ «Умма» віддали данину пам’яті Кобзареві

3

_DSC_7502Україна відзначає 204 річницю народження Тараса Шевченка. В усіх містах відбулися заходи, присвячені великому мислителеві, поетові, художникові, що його давно та справедливо вважають за символ українського відродження, мірило совісті та патріотизму. У своїй творчості Кобзар торкався й визволення поневолених Російською імперією народів, зокрема обстоював права мусульманських народів Кавказу та Центральної Азії. Тож не дивно, що українці в ці дні вшановують генія, твори якого донині актуальні. В урочистостях із цієї нагоди взяли участь і представники мусульманських громад України, зокрема імам Ісламського культурного центру  Дніпра Едгар Девлікамов та імам ІКЦ Харкова Євген Глущенко.

«Це мізерна, але яка є, шана видатному Кобзарю… Це повага до того, хто закликав до реальних дій, а не марнословства», — пише на своїй сторінці  у «Фейсбук» Євген Глущенко. — Це повага до того, хто закликав нас будувати Україну тут, своїми руками! Повага до того, хто закликає нас соромитися своєї дурості».28959449_1806506722986138_5244613055319879480_n

Євген Глущенко також процитував деякі рядки відомого твору Кобзаря «І мертвим, і живим, і ненарожденним землякам моїм в Украйні і не в Украйні моє дружнєє посланіє…»