16 ТРАВНЯ — ПЕРШИЙ ДЕНЬ ПОСТУ В РАМАДАН-2018

14

Рамадан 2018Духовне управління мусульман України «Умма», згідно з рішенням Європейської ради з фатв і досліджень, оголошує про настання священного місяця Рамадан після заходу сонця 15 травня; відповідно, 16 травня стане першим днем посту в 2018 році.

Увечері 15 травня, після нічної молитви, в усіх мечетях ДУМУ «Умма» відбудеться перша цього року молитва-таравіх — традиційна додаткова нічна молитва місяця посту. Також від пророка Мухаммада (мир йому і благословення) існує практика щоденного читання Корану протягом цілого Рамадану. Наступний молодий місяць ознаменує закінчення посту й настання свята Ід аль-Фітр (тюрк. Ураза-байрам). Згідно з попередніми розрахунками, цього року воно припаде на 15 червня.

Протягом священного місяця мусульмани утримуються від їжі, пиття та інтимних подружніх відносин від світанку до заходу сонця. Однак Творець попереджає людей через свого Пророка: «Якщо людина не припинить брехати й чинити несправедливо — Бог не потребує її відмови від їжі та пиття». До того ж піст позитивно впливає на організм людини, отже Рамадан — місяць не тільки духовного, а й фізичного очищення. Утім хворі, подорожні, вагітні жінки та матері, що годують груддю, можуть постити в іншу пору року, по закінченню зазначених обставин. Той, хто не спроможен постувати, повинен нагодувати нужденних або роздати милостиню.

Цього року піст у Рамадан знову стане серйозним випробуванням для мусульман України — не тільки через літню спеку та тривалий світловий день (перша третина посту припадає на період літнього сонцестояння), а й через окупацію Російською Федерацією Криму та частини Донбасу. Є мусульмани України й серед вояків, які рятують нашу землю від військової агресії, що загрожує життю та безпеці громадян України та порушує територіальну цілісність нашої країни. Рамадан — один з чотирьох місяців, коли заборонені військові дії, крім випадків, коли треба протидіяти військовій агресії, адже захист своєї землі — це обов’язок кожного мусульманина.

Особливо цінними є останні десять днів Рамадану, бо саме в одну з цих ночей пророкові Мухаммадові (мир йому і благословення) було перше об’явлення Корану, і одна з них — це Ніч Могутності (Упризначення), що «ліпша за тисячі місяців» (Коран, 97:3). Той, хто вистоюватиме цю ніч у молитві з вірою та надією на нагороду Всевишнього, заслужить прощення за вчинені гріхи.