Муфтій мусульман України подякував матерям загиблих вояків

1

Муфтій на День матеріМуфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов узяв участь в урочистостях до Дня матері, що відзначають в Україні в другу неділю травня — цього року це 13 травня. З цієї нагоди на Михайлівській площі столиці зібралися не лише жінки з різних міст України, жіночі делегації з Сирії, Туреччини, Боснії і Герцеговини, а й релігійні, політичні, та громадські діячі, щоб привернути увагу суспільства до важливої ролі жінки-матері.

Хода в День матеріЖінки пройшли центральними вулицями та завершили день зібранням у Колонній залі КМДА, де відбулася перша Міжнародна асамблея матерів.

Матері СеребрениціЗвернувшись до учасниць Асамблеї шейх Саід говорив про високий статус матері в Ісламі, адже посланець Всевишнього (мир йому і благословення) казав, що ключ до Раю лежить саме під ногами матері, і що мати варта втричі більшої пошани, ніж батько. Господь створив людство парами й заклав продовження роду через шлюб чоловіка та жінки — але саме жінки носять дітей під серцем, у муках народжують їх, а потім не сплять ночі коло колиски та годують дітей своїм молоком.

Міжнародна Асамблея матерівЗа словами пророка Мухаммада (мир йому і благословення) дитина не здатна сповна віддячити матері: якщо син носитиме матір на своїх плечах протягом усіх обрядів хаджу в Мецці — це не компенсує біль навіть однієї перейми, а скільки таких переймів мати витерпіла, поки народила його!

Муфтій також подякував матерям загиблих вояків АТО за те, що вони виховали гідних синів, що віддали життя за свободу для нас усіх, за те, що вони не замкнулися у своєму горі та ведуть громадську діяльність — воістину, це позиція дуже сильних людей, перед якими треба схилити голову.