«Люди приходять до мечеті просто після роботи!» — муфтій Саід Ісмагілов про Рамадан в ІКЦ Києва

15

Рамадан в ІКЦ КиєваПерший тиждень священного місяця вже позаду, і можна підбити проміжні підсумки, порівняти її з минулими роками. За словами муфтія ДУМУ «Умма» Саіда Ісмагілова, що о цій порі більшу частину доби перебуває в Ісламському культурному центрі столиці, є очевидне зростання активності вірних:

Молитва в мечеті в Рамадан— Звісно, те, що така сила людей намагається частіше відвідувати мечеть, — традиційна прикмета місяця посту й каяття. Але цього року багато вірних починають збиратися ще перед пообідньою молитвою: чоловіки, жінки, діти — розумієте? Стомлені денною працею люди їдуть не додому, а до мечеті — і вже тут знаходять свій відпочинок, свою радість. Давніше я такого не бачив, і це найпозитивніше зрушення цього року. Уже о 17 годині чимало мусульман збирається перед молитвою-аср, моляться, а потім лишаються в мечеті до ночі: читають Коран, слухають лекції, ведуть бесіди про релігію, міркують і навчаються чогось нового, чекаючи на іфтар.

32693279_1667126410001113_1292961301294743552_nНагадаємо, спільні іфтари (вечірні трапези) в столичному ІКЦ відбуваються шість днів на тиждень. Четвер — санітарний день, але з нагоди початку Рамадану в перший четвер місяця посту іфтар провели.