Вітаємо зі святом Ід аль-Адха (Курбан-байрам)!

1401

Umma_2016_UKRШановні мусульмани, брати й сестри! Вітаємо вас з великим ісламським святом Курбан-байрам!

Це свято віри, жертовності та відданості Всевишньому Аллагові. Багато століть тому Всевишній, випробовувавши пророка Ібрагима (мир йому), наказав йому принести в жертву сина Ісмаїла. Ібрагим уже здійняв гострого ножа над сином, як явився ангел і спинив його руку, повідомивши, що Аллаг замінив жертву сина на жертву барана. Це було велике випробування віри й покори Богові. Відтоді мусульмани святкують Курбан-байрам, даючи в жертву худобу — жертовне м’ясо роздають бідним і годують святковими стравами гостей. Аллаг каже:

«Не досягне Аллага ні їхнє м’ясо, ні їхня кров, а досягне Його лише ваша побожність! Так Він підкорив їх (худобу) вам, щоб величали Аллага за те, що він показав вам прямий шлях! Сповісти радісну вість праведним! Воістину, Аллаг боронить тих, хто увірував. Воістину, Аллаг не любить невдячних зрадників!» (22:37–38).

Суть Курбан-байраму не в тому, щоб дати жертву, а в щедрості, жертовності, відданості Аллагові та вдячності за прямий шлях — Іслам.

Бажаємо вам миру, братерства, перемоги, повернення всіх українських земель до України, а всіх українських мусульман до рідних домівок. Хай Господь благословить мусульман України й цілого світу, прийме наші молитви! Цього року Всевишній дарував мені нагоду молитися в Священній Мецці, і я невтомно молитиму Його про відновлення територіальної цілісності України, про мир і безпеку для всіх наших громадян, відновлення постраждалих регіонів, про добробут і процвітання для нас усіх!

Муфтій Духовного управління мусульман України «Умма»

Саід Ісмагілов