Незалежність — це передусім готовність брати свою долю у власні рук

7

DN_Umma_2018Шановні українці, брати й сестри!

В імені мусульманської громади України вітаю вас з 27 річницею Незалежності України!

Україна об’єднала представників різних етносів і релігій, і в цьому є наша сила: якщо ми вміємо домовлятися й разом будувати нашу державу, боронити нашу Батьківщину, то жоден ворог не зможе нас розсварити й використати одне проти одного. Ми вже відходимо від тоталітарної моделі «держава все вирішить», починаємо розуміти, що держава — це ми, що нам украй потрібні суспільні перетворення. Можна до Судного дня кивати на «недосконале й безініціативне суспільство», а можна вже сьогодні творити суспільство, що ним пишатимемося — і я дуже радий бачити довкола себе чимало людей, що готові його творити.

Незалежність — це передусім зрілість і готовність не чекати на чиюсь ласку, а брати свою долю у власні руки й відповідати за рішення.

Саме вміння простих українців різного походження та різних поглядів об’єднуватися задля спільного добра допомогло нам вистояти в перші роки війни й допоможе побудувати суспільство, якого бажаємо для наших дітей. Ми з вами творимо ту країну, де не буде страшно зустріти старість, захворіти, де людині, що потрапила в скруту або зробила жахливу помилку, простягнуть руку допомоги замість сахатися від неї.

Україна гідна посісти найпочесніше місце серед держав світу. Вірю, що на нас чекає яскраве майбутнє, що нашу країну шануватимуть, нею захоплюватимуться. Боротьба триває: нам треба звільняти окуповані території, боронити нашу країну від загарбників.

Молю Всевишнього Господа дарувати українцям ласку, мир, щастя й радість!

Муфтій Духовного управління мусульман України «Умма»

Саід Ісмагілов