Імам запорізької мечеті підписав спільну заяву релігійних громад про неприпустимість релігійного розбрату

10

44742643_2154003568148402_2568873579584159744_nІмам Ісламського культурного центру Запоріжжя «Віра» Мухаммад Мамутов узяв участь у розширеному засіданні Ради релігійних організацій при голові Запорізької облдержадміністрації. На зустріч запросили духівництво, а також представників політичних сил, профспілок і силовиків. Разом вони підписали попередньо погоджену заяву, задекларувавши свої дружні наміри та братерську любов.

Під зверненням стоять підписи імама Запорізької мусульманської громади, заступника муфтія ДУМУ «Умма» Мухаммада Мамутова, єпископа Запорізької єпархії УПЦ КП Фотія, митрополита Запорізького і Мелітопольського Луки (УПЦ МП), священика Вірменської Апостольської церкви в Україні отця Юсика Нуріджаняна, головного рабина Запорізької області Нохума Ерентроя, волхва Запорізького краю Рідної православної віри Світовита Пашника, представників інших церков: Римо-Католицької, Греко-Католицької, євангельських, адвентистських, мормонської, менонітської тощо.

fotoУ спільній заяві — зверненні до народних обранців, державних інституцій, регіональних урядовців, членів релігійних рухів, вояків і ветеранів, представників профспілок і роботодавців — прохання втриматися від дій, закликів і гасел, що можуть спровокувати дестабілізацію мирного життя в регіоні. Зокрема, наголошується, що для всіх жителів міста й області без огляду на релігійну чи етнічну належність Запоріжжя — особливий, дорогий край, відомий не тільки своїми культурними традиціями, а й національним, релігійним порозумінням.

«З хвилюванням, болем і тривогою спостерігаємо за подіями в Україні, особливо коли на її Сході ллється кров. Звертаємося до всіх жителів регіону у зв'язку зі спробами викликати розбрат та громадянське протистояння, в тому числі на релігійному ґрунті, бо інакше це буде сприяти тим, хто бажає порушити мир у нашій Державі», — сказано в документі.

Представники релігійних організацій та церков вимагають припинити риторику ненависті, агресії, адже від публічно озвучених слів залежить подальша доля та єдність не тільки в регіоні, а в цілій Україні: «Лише зусиллями всіх нас можливе збереження стабільності в запорізькому регіоні та в нашій державі».

foto (1)Підписанти наполягають, що шлях України до майбутнього може пролягати тільки через глибинне суспільне примирення. Також вони звертаються до правоохоронних органів, щоб ті виконували свої обов’язки згідно з чинним законодавством України, запобігали всім спробам порушення громадського спокою.

«Закликаємо всіх запоріжців жити в злагоді між собою, дотримуючись загальноприйнятих моральних цінностей, відповідати традиційним для нашого регіону переконанням, вірі і благочестю, бездоганно виконувати законодавство України. Пам’ятаємо пророчі слова про мир — мир далекий та близький, щоб не бути нам наче „...море розбурхане, яке не може заспокоїтися, і якого води викидають мул і бруд“, — цитують Біблію підписанти (Іс. 57:20), — і тоді Бог Своєю благодаттю надасть бажаний усіма нами мир!»

Закликав до миру та злагоди жителів краю голова Запорізької облдержадміністрації Костянтин Бриль:

— Останнім часом ми бачимо, що процеси, які відбуваються в суспільстві, отримують дуже гостру реакцію. Особливо це стосується Томосу про автокефалію та пов’язаних з цим подій. Так, влада не втручається в питання релігії, адже церква та релігійні організації відокремлені від держави, як це зазначено в Конституції України. Проте разом з правоохоронними органами представники влади відповідають за мир та безпеку в регіоні. І я закликаю всіх докласти максимум зусиль для того, щоб на запорізькій землі панували мир та злагода. Без провокацій та непорозумінь. Адже досить часто ніхто не розуміє, з чого починається страшна ворожнеча. І чимало конфліктів в історії виникали саме з релігійних причин. Тож нагадую, що найцінніше для всіх нас — життя людей, і ми не маємо допустити провокацій стосовно жодної з конфесій, — наголосив очільник області.