Звернення-ініціювання проведення у 2019 році Всеукраїнського з’їзду мусульманських громад

2

muslim_cover_nk_v2_23 листопада 2018 року одне з кількох офіційно зареєстрованих  в Україні мусульманських духовних управлінь укотре проводить захід, що презентується ними  як з’їзд мусульман України. Назва дуже гучна та офіційна, проте цей захід є лише з’їздом послідовників саме цього духовного управління, і він ніяк не презентує думки та позиції всіх мусульман нашої країни, адже в Україні функціонують ще декілька офіційно зареєстрованих мусульманських духовних управлінь, регіональних об’єднань та чимала кількість незалежних мусульманських релігійних громад.

На жаль, існуючі в Україні мусульманські релігійні організації поки що не спромоглися проводити спільні заходи на Всеукраїнському рівні, які б сприяли тіснішій взаємодії між ними.

З метою більшої консолідації мусульман на тлі великого запиту на консолідацію всього українського суспільства, мусульманські духовні управління, включаючи духовне управління мусульман Автономної Республіки Крим, Духовне управління мусульман України «Умма», незалежні громади та інші мусульманські організації України, ініціюють проведення в першій половині 2019 року Всеукраїнського з’їзду мусульманських громад, для участі в якому будуть запрошені всі мусульманські громади та організації України.

Задля підготовки та проведення Всеукраїнського з’їзду мусульманських громад, в найкоротші терміни буде створено відповідну Робочу групу, до складу якої будуть запрошені представники всіх мусульманських організацій.

Впевнені, що саме такий Всеукраїнський з’їзд,  що буде покликаний залучити до внутрішньоконфесійного діалогу всіх мусульман України, включаючи мусульман тимчасово окупованих Російською Федерацією Автономної Республіки Крим і міста Севастополю та окремих районів Донецької та Луганської областей, і дозволить на гідному рівні презентувати думки, бажання та об’єднану позицію мусульманських громад та організацій нашої країни.

Всевишній Аллаг у Священному Корані характеризуючи образ мусульман, велить нам, окрім молитви й пожертв, радитися у справах:

«...які відповідають своєму Господу, звершують молитву, радяться між собою у справах, та жертвують із того, чим Ми їх наділили» (42:38).

А Посланець Аллага, пророк Мухаммад (мир йому і благословення) сказав:

«Якщо ваші правителі будуть найкращими з вас, ваші багачі — найщедрішими, якщо радитиметесь у ваших справах, тоді вам краще бути на землі».

Звертаючись до цих текстів, констатуємо, що для мусульман природно мати між собою діалог, нараду та взаємну повагу, а також запрошувати до цього діалогу всі мусульманські громади України.