Масове вбивство богословів в Афганістані — загроза передусім для мусульман усього світу

11

95_main_new.1542787792У вівторок, 20 листопада, в Кабулі (Афганістан) сталася жахлива трагедія, що, на жаль, не набула належного розголосу: у переповненому приміщенні, де зібралися сотні людей з нагоди дня народження пророка Мухаммада (мир йому і благословення) здійснив вибух терорист-смертник. За словами очевидців, епіцентр був біля сцени — саме там і в перших рядах розмістилися шановані вчені-богослови.

За даними речника МОЗ Афганістану Вахіда Маджруха, загинуло щонайменше 50 осіб, ще понад 70 поранені; третина поранених — у критичному стані, тому число загиблих зростає. Жодне з угруповань не взяло відповідальності за теракт, але місцева влада підозрює, що це  — справа рук «Талібану» або місцевого відділу ІДІЛ.

Коментуючи цю сумну новину, муфтій Саід Ісмагілов зазначив, що це жахливо, коли мусульмани через різні погляди на певні дати в мусульманському календарі спроможні на такі страшні злочини, теракти. Від імені українських мусульман він висловив співчуття всім загиблим і постраждалим, а також їхнім родинам. Шейх Саід закликав мусульман утриматися від конфліктів, навіть словесних, через різні погляди на вшанування або невшанування Мавліду — дня народження пророка Мухаммада (мир йому та благословення), адже, кінець кінцем, Всевишній розсудить і скаже, хто був правий, а хто помилявся.

— Засуджуючи теракт і терористів, співчуваємо та сподіваємося, що подібне ніколи не повториться. Адже пророк Мухаммад (мир йому і благословення) сказав, що всі вірні — брати й мають дбати одне про одного. У Священному Корані сказано: «Воістину, всі вірні — брати, тож примиряйте братів і бійтесь Аллага!» (49:10).

Муфтій також зазначив, що цілеспрямована атака на богословів — це загроза передусім для мусульман цілого світу:

— Пророк Мухаммад, (мир йому і благословення) казав, що Всевишній напередодні Судного дня забере знання в людей — передусім, богослівські знання. Але він сказав, що не станеться так, що знання просто зникнуть, що сьогодні люди щось знають, а завтра забудуть. Ні, це станеться через те, що цей світ лишать освічені богослови, а замість них певні релігійні ідеї, цінності, фатви проповідуватимуть і виголошуватимуть невігласи, що самі зіб’ються зі шляху та зіб’ють інших. Тобто вбивство релігійних лідерів, освічених богословів — передусім велика шкода, завдана майбутньому всього Ісламу та всіх мусульман світу, адже що менше освічених, компетентних людей, які розуміються на Ісламі, то більше буде агресивних, жорстоких невігласів, що позиціонуватимуть себе як релігійні та духовні лідери.