«Україно, пам’ятай: Крим окупований»

Повідомлення про помилку

Notice: Undefined index: country_code in freegeoip_get_geoip_data() (line 72 of /home/yorick/umma.in.ua/www/sites/all/modules/freegeoip/freegeoip.module).
28.02.2019

11

27 лютого на Майдані Незалежності відбулась акція «Україно, пам’ятай: Крим окупований», присвячена 5-річчю кримського опору. Попри холодну погоду, до мітингу долучилися понад 200 людей, серед них — муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов, що йому організатори (Кримськотатарський ресурсний центр, Меджліс кримськотатарського народу, Ліберально-демократична ліга України та Об’єднання родичів політв’язнів. — Ред.) надали слово.

Шейх Саід зазначив, що дух опору не зламати, поки в Криму є наші люди — здебільшого кримські татари та етнічні українці, та не тільки вони, що не визнають півострів за російський: вони ігнорують вибори, не співпрацюють з органами влади РФ, з релігійними організаціями, що проголосили свою лояльність до окупантів; вони зберігають проукраїнську позицію та надають підтримку одне одному. Саме ці люди — основою українського опору там.

Муфтій висловив занепокоєння через переслідування кримчан за їхні релігійні переконання, проукраїнську позицію та наголосив, що варто активізувати комунікацію з нашими міжнародними партнерами, щоб вони посилили тиск на РФ, та ситуація бодай трохи змінилася на краще.