Звернення ДУМУ «Умма» до виборців та кандидатів на Президента

06.03.2019

169

31 березня, коли українці обиратимуть нового голову держави, вже не за горами, тому на сьогоднішньому засіданні Ради з фатв і досліджень ДУМУ «Умма» учасники зібрання розробили та оприлюднили Звернення з нагоди виборів Президента України.

У документі представники ДУМУ «Умма» звертаються як до кандидатів на посаду Верховного Головнокомандувача, так і до виборців.

Кандидатів у Президенти українські мусульмани просять дотримуватися моральних засад у своїй агітації та відмовитися від усього, що принижує людську гідність; не вдаватися до прямого чи непрямого підкупу виборців; бути свідомими, відповідальними та уникати розпалювання ненависті, конфліктів і протистоянь серед громадян України. А в разі обрання на посаду Президента України — робити все, що принесе нашій державі довгоочікуваний мир, злагоду й процвітання.

Мусульмани України сподіваються, що релігійні права та свободи, толерантні міжконфесійні стосунки в Україні й надалі лишатимуться гармонійними, а держава однаково ставитиметься до представників усіх релігій, до всіх релігійних організацій, як того й вимагає українське законодавство.

Щодо виборців, то їх закликали бути чесними й непідкупними, вважати не лише на обіцянки кандидатів, а й на реальну спроможність їх виконати.

Окремо ДУМУ «Умма» звертається до одновірців, мусульман України, з закликом не бути байдужими, прийти на виборчі дільниці та зробити відповідальний вибір, чітко усвідомлюючи в цей важкий для України час наші національні інтереси, прагнення українського суспільства та потреби мусульманської громади України.

Повний текст Звернення даємо нижче:

Звернення Духовного управління мусульман України «УММА»

з нагоди виборів Президента України

Ім’ям Аллага, Милостивого, Милосердного!

«Воістину, Аллаг закликає до справедливості й доброчесності…» (Коран, 16:90).

Як повноцінні громадяни України та невіддільна частина українського громадянського суспільства мусульмани не можуть лишатися осторонь від процесів, що відбуваються в Україні. Президентські вибори, як, безумовно, одна із найважливіших подій, здатні принести зміни як на краще, так і на гірше, і тому мусульманська спільнота України звертається до кандидатів і виборців із відповідними закликами.

Мусульмани закликають кандидатів на посаду Президента дотримуватися моральних засад у своїй агітації, відмовитися від усього, що принижує людську гідність, не вдаватися до прямого чи непрямого підкупу виборців, уникати розпалювання ненависті, конфліктів і протистоянь серед громадян України, дотримуватися своїх обіцянок, бути свідомим і відповідальним, а в разі обрання на посаду президента України робити все, що принесе нашій державі довгоочікуваний справедливий мир, злагоду й процвітання.

Мусульмани України сподіваються, що релігійні права та свободи, толерантні міжконфесійні стосунки в Україні й надалі лишатимуться гармонійними, а держава однаково ставитиметься до представників усіх віросповідань і до всіх релігійних організацій, як того й вимагає українське законодавство. Мусульмани — релігійна меншість в Україні й потребують захисту від розпалення ісламофобії, ворожнечі, а також порушень наших прав і свобод. Разом із тим українські мусульмани мають надію, що курс України на європейську інтеграцію не зазнає змін, і новообраний Президент робитиме все можливе, щоб Україна ставала дедалі активнішим гравцем на світовій політичній арені, розвиваючи взаємовигідну співпрацю як із країнами Заходу, так і Сходу, зокрема мусульманського світу. Ми сподіваємося, що новообраний Президент України докладе всіх зусиль для звільнення тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу, а також захищатиме наших співгромадян на окупованих територіях, передусім військовополонених і незаконно ув’язнених, тих, кого піддають тортурам, репресують за релігійні погляди та патріотичну проукраїнську позицію.

Мусульманські лідери України звертаються до виборців усіх світоглядних поглядів і віровизнань. Вибори Президента належать до питань, у яких зацікавлена вся українська громада, і продаж свого голосу чи участь у проплачених акціях ставить це загальне благо під загрозу, тому такі речі не можуть мати нічого спільного зі справжніми релігійними чи патріотичними почуттями. Закликаємо виборців бути чесними й непідкупними, зважати не тільки на обіцянки кандидатів, а й на те, чи справді вони спроможні їх виконати — як у питаннях економічного, суспільного розвитку, так і в питаннях збереження моралі, прав і свобод вірних, а також у підтримці гармонійних міжрелігійних стосунків в Україні.

Закликаємо мусульман України не бути байдужими, скористатись своїм громадянським правом, у дні виборів Президента України прийти на виборчі дільниці та зробити свій відповідальний вибір, чітко усвідомлюючи в цей важкий для України час наші національні інтереси, прагнення українського суспільства та потреби мусульманської громади України.

Просимо Всевишнього Аллага благословити Україну, просимо в Нього мудрості для кандидатів і виборців, що допоможе відрізнити істину від неправди.

Рада з фатв і досліджень

Духовного управління мусульман України «Умма»

06 березня 2019 року

м. Київ