Імам Едґар Девлікамов узяв участь у відкритті виставки «AMINA:LIFE» у польському Сеймі

18.03.2019

34

13 березня в польському парламенті відкрилася виставка, присвячена Аміні Окуєвій, що загинула внаслідок замаху на неї 30 жовтня 2017 року. Ініціаторкою заходу стала мати Аміни, родом полька — журналістка Ірина Камінська. Втіленню задуму сприяли віце-спікер Сейму Ришард Терлецький, що взяв його під свій почесний патронат, депутатка Сейму Малґожата Ґосевська, а також Посол України в Польщі Андрій Дещиця.

Дніпровський імам Едґар Девлікамов, що свого часу провів поховальний обряд над загиблою, звернувся до присутніх і журналістів зі словом про її життя та діяльність. Він зазначив, що Аміна Окуєва була взірцем для українських мусульман: вона не боялася протистояти несправедливості, виступала проти окупації та утисків, віддала своє життя за волю та незалежність України, що стала її другою Батьківщиною, — куля ворога минула її на фронті, але дістала з підлої засідки кілера в тилу.

Фотовиставка в Сеймі триватиме до суботи, 16 березня. Заплановане проведення подібних заходів під час засідання ПАРЄ в Страсбургу та під час засідання Парламентської асамблеї НАТО. Нагадаємо, перед цим фотовиставка «AMINA:LIFE» експонувалася в Українському Домі, Верховній Раді України та в містах України.