Чи запровадять в Україні День свободи совісті та віросповідань?

Повідомлення про помилку

Notice: Undefined index: country_code in freegeoip_get_geoip_data() (line 72 of /home/yorick/umma.in.ua/www/sites/all/modules/freegeoip/freegeoip.module).
12.04.2019

2

11 квітня Всеукраїнська рада релігійних об’єднань за сприяння Українського інституту національної пам’яті провели в «УкрІнформі» круглий стіл на тему «Про запровадження Дня свободи совісті та віросповідання». Муфтій Саід Ісмагілов, що взяв участь в обговоренні, запропонував коротшу назву — День релігійної свободи.

Учасники зібрання виступили з ініціативою запровадити в Україні День свободи совісті та віросповідань, щоб підкреслити важливість збереження й дотримання прав і свобод, вільного розвитку релігійних організацій, а також для вшанування пам’яті вірних, що постраждали за свої релігійні переконання в Україні за часів тоталітарних режимів, і тих, хто страждає за свої релігійні переконання в наш час — на окупованих територіях.

Про останніх шейх Саід окремо нагадав у своєму виступі: про порушення релігійних прав і свобод на окупованих територіях Криму та Донбасу, зокрема про обшуки та арешти в кримськотатарських родинах, що відбулися 27 березня, та переслідування за релігійні переконання.