«Рука допомоги» та презентація книги «Мустафа. Шлях лідера» на пам’ятному заході

15.05.2019

33

12 травня в Національній бібліотеці ім. Ярослава Мудрого відбувся пам’ятний захід з нагоди 75 річниці депортації кримськотатарського народу. У рамках заходу презентовано книгу історика Гульнари Бекірової «Мустафа. Шлях лідера» та фотовиставку родин сучасних кримських політв’язнів; на вже традиційному ярмарку «Рука допомоги» зібрано кошти для понад 160 дітей із цих родин.

Муфтій Саід Ісмагілов охоче відгукнувся на запрошення долучитися до зібрання. Він прочитав молитву за загиблих під час депортації та в засланні, попросив милості Аллага для всіх репресованих народів. Шейх Саід нагадав про потребу доброчинності, надто у священний Рамадан, і закликав присутніх узяти участь у добродійному ярмарку «Рука допомоги».

Після поминальної частини, розпочалася презентація книги «Мустафа. Шлях лідера». Авторка, Гульнара Бекірова, пояснила присутнім, чому вважала за важливе задокументувати внесок у захист прав кримських татар національного кримськотатарського лідера Мустафи Джемілєва. Він пережив депортацію хлопчиком, був активістом кримськотатарського руху в засланні та не раз зазнавав переслідувань за цей й навіть відбув кілька тюремних строків, а на старість фактично вдруге зазнав депортації: окупаційна влада заборонила йому в’їзд до Криму. Утім ця «друга депортація» не зламала пана Мустафу — навпаки, змусила його докладати ще більше зусиль для обстоювання інтересів свого народу. Щоб усі ці подробиці збереглися в історії, пояснила пані Бекірова, вона вирішила узагальнити їх у своїй книзі.

Далі був добродійний ярмарок, де охочі могли придбати не тільки рукотвори з кримськотатарською символікою та вироби й малюнки самих дітлахів, а й смаколики від ресторанів національної кухні. Весь виторг піде на потреби родин політв’язнів.