«В Україні існує нагальна потреба ісламознавчих досліджень», — Саід Ісмагілов на «Київських філософських студіях-2019»

17.05.2019

19

16 травня муфтій Саід Ісмагілов узяв участь у Всеукраїнській науковій конференції «Київські філософські студії-2019», організованій Київським університетом ім. Бориса Грінченка, відділенням релігієзнавства Інституту Філософії НАН України та Молодіжною асоціацією релігієзнавців.

У своєму вітальному слові шейх Саід привітав учасників і відзначив, як добре, що в Університеті Грінченка започаткували таку конференцію всеукраїнського рівня. Він сказав про важливість гуманітарних наукових дисциплін, бо саме вони формують світогляд та ідеологію суспільства. Ми, українці, на думку муфтія, маємо сформувати свою національну ідею, яка об’єднувала би всіх і брала до уваги, що українська політична нація — поліетнічна та полірелігійна.

Нагадав він і про те, що існує нагальна потреба ісламознавчих досліджень — фундаментальних праць, досліджень Ісламу в Україні та за її межами. Напрямок, за словами муфтія, перспективний та не вторований: у нашій країні в цій царині працюють тільки поодинокі дослідники, як от Михайло Якубович.

Як мусульманський духовний лідер Саід Ісмагілов висловив зацікавленість у незаангажованому об’єктивному дослідженні Ісламу, його історії та сучасного становища в Україні, бо деякі журналісти, псевдонауковці й навіть релігійні діячі намагаються спекулювати на цій темі у власних цілях, дискредитувати Іслам. Україні надзвичайно потрібні незаангажовані світські дослідники, науковці, що чесно досліджуватимуть Іслам і будуть об’єктивними в цьому.