Міністра культури України нагороджено медаллю на урочистому іфтарі ДУМУ «Умма»

29.05.2019

120

28 травня у столичному ресторані «Мусафір» відбувся урочистий іфтар з нагоди завершальної третини Рамадану та десятиліття ДУМУ «Умма». На захід, організований спільно з Ісламським культурним центром Києва, були запрошені релігійні діячі — не тільки представники мусульманських організацій, а й двоє греко-католицьких священиків, — представники Меджлісу кримськотатарського народу, народні депутати України, урядовці та, звісно, дипломатичні представники мусульманських держав в Україні.

Муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов привітав одновірців з останньою третиною священного місяця та подякував усім, хто протягом 10 років співпрацює з ДУМУ «Умма» та підтримує це духовне управління. Шейх Саід пообіцяв, що «Умма» й надалі працюватиме в інтересах України та українських мусульман.

Говорячи про працю для блага України, муфтій скористався нагодою та зачитав свій наказ:

«За багаторічну самовіддану працю на користь України, за вагомий внесок у відродження культурних, духовних та національних традицій, за сприяння у дотриманні релігійних прав і свобод в Україні, а також з нагоди великого мусульманського свята Рамадан-байрам наказую нагородити медаллю «За служіння Ісламу та Україні» (№ 26) Міністра культури України Нищука Євгена Миколайовича».

Пан Міністр своєю чергою подякував мусульманам України за активну та конструктивну позицію з розбудови України та українського суспільства, за їхні зусилля зі збереження територіальної цілісності та міжрелігійного миру в Україні та побажав многая і благая літа.

Нагадаємо, медаль «За служіння Ісламу та Україні» заснована за пропозицією Військового капеланства мусульман України на Загальних зборах громад ДУМУ «Умма» 2016 року. І хоча спершу йшлося про заснування спеціальної нагороди духовного управління для учасників АТО, себто бійців та волонтерів, капеланів, медиків, парамедиків, що боронять Україну, згодом вирішено, що цю відзнаку вручатимуть не тільки військовим, а й людям, що зробили вагомий внесок у підтримку Ісламу та мусульман в Україні, у підтримку України, української незалежності та національних інтересів. Зокрема, нагороду вже отримали Фемій Мустафаєв та Мустафа Джемілєв.