Ід аль-Фітр (Рамадан-байрам) припадає на 4 червня

02.06.2019

206

Шановні одновірці! Радий повідомити, що свято Ід аль-Фітр (Рамадан-байрам, Мархаж) цього року припадає на вівторок, 4 червня.

Додержуючи настанови посланця Аллага, пророка Мухаммада (мир йому і благословення), — «Побачивши молодик, постуйте; побачивши його знову (за місяць), припиняйте піст», — ми повинні приймати факт нову (молодика), що свідчить про закінчення Рамадану, навіть якщо в нашій країні молодика ще не видно.

Цього року астрономічний нів місяця, що зазначає закінчення священного Рамадану, буде в понеділок, 3 червня, о 10:01 за Гринвічем (13:03 за Києвом), і сам молодик зможуть побачити після заходу сонця неозброєним оком над Тихим Океаном (острови Полінезії), а за допомогою оптичних приладів — на значній території Південної та Північної Америк (дивіться мапу в додатку).

Комітет з фатв та досліджень ДУМУ «Умма», спираючись на постанову Європейської Ради з фатв та досліджень, а також постанову Діянету Турецької Республіки, оголошує днем свята Ід аль-Фітр (Рамадан-байрам) 4 червня.

Святкова молитва в мечеті Ісламського культурного центру Києва відбудеться о 8 годині ранку.

Муфтій Саід Ісмагілов