Чому одні жінки борються за хустку, а інші — проти? — муфтій Саід Ісмагілов на Міжнародній конференції «Іслам у сучасній Україні»

12.06.2019

54

10 червня муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов і голова правління ДУМУ «Умма» Олег Гузік узяли участь у науково-практичній конференції «Іслам у сучасній Україні», що відбулася в Одеському національному університеті ім. І. Мечникова. Вони приїхали не з порожніми руками, а привезли ісламознавчу літературу та частування для інших учасників.

Шейх Саід Ісмагілов також виступив з доповіддю «Сучасний етап відродження мусульманських релігійних інституцій в Україні», розповівши, що в нашій державі існує багато течій та напрямків Ісламу: як традиційні суніти й шиїти, так і хабашити, салафіти, Хізб ут-Тахрір тощо.

Муфтій підкреслив, що в перші роки незалежності здебільшого відроджувалася релігійна практика, а тепер активно відновлюються інституції — навчальні заклади, мечеті; виходить друком релігійна, ісламознавча література, переклад Священного Корану; з’являються навчальні програми для дітей, просвітницькі програми для дорослих — передусім для тих, хто бажає глибше знати свою релігію.

Лідер українських мусульман відповів на численні питання слухачів, зокрема пояснив те, що, на перший погляд, здається парадоксом: чому в одних країнах жінки борються за хустку, а в інших — проти?» — бо жінки борються не за чи проти хустки, а за своє право вільного вибору. Звісно, не обійшлося й без питань про сумнозвісний «ІДІЛ».