Муфтій Саід Ісмагілов проїхав «Київську сотку» та збирає велокоманду на наступний рік

03.09.2019

64

1 вересня відбулася одна з основних подій року для велолюбителів столиці — перегони «Київська сотка», на які з’їхалися 2200 учасників з різних куточків України й навіть із-за кордону. Цього року були два маршрути різної складности: до звичайної дистанції 100 км додалася 50-кілометрова — для тих, хто хотів спробувати себе, але ще не готовий їхати 100 км.

Муфтій Саід Ісмагілов успішно подолав стокілометрову дистанцію в категорії «МТБ-аматори».

— Уперше в житті взяв участь у велоперегонах на 101,6 км, і це був абсолютно новий і цікавий досвід, — розповідає він. — Завданням-максимум було доїхати до фінішу, тому я по-філософському ставився до того, що більш молоді, спортивні та досвічені обганяли мене з вітерцем. Зрештою я фінішував 649-м, але несказанно задоволений, що фінішував без травм і надмірних зусиль.

Пан муфтій поділився, що перші 50 км подолав доволі легко, а от після 70-го вже давалося взнаки навантаження. Утім на 83-му кілометрі відкрилося «друге дихання», і до фінішу доїхав без пригод.

Шейх Саід дізнався про «Київську сотку» ще навесні та спершу хотів виставити від мусульман цілу команду — за правилами перегонів, від 5 осіб, — та не знайшов стільки відчайдухів. Але все може змінитися наступного року: після допису зі світлинами у соцмережі Facebook, участю в перегонах зацікавилися голова Військового капеланства мусульман України Мурад Путилін та імам ІКЦ Сум Рустам Хуснутдінов. Тож цілком можливо, що до «Сотки-2020», дасть Бог, удасться зібрати не просто команду мусульман, а команду імамів.

Пророк Мухаммад (мир йому і благословення) заохочував мусульман до спорту — верхової їзди, плавання, стрільби з лука тощо, адже зміцнення власного здоров’я та фізичної витривалости — одна з відповідальностей кожної богобоязливої людини в цьому житті.