Відвідини Волинського пункту тимчасового утримання нелегальних мігрантів

23.09.2019

80

19 вересня делегація ДУМУ «Умма» на чолі з муфтієм Саідом Ісмагіловим відвідали Волинський пункт тимчасового утримання нелегальних мігрантів у Журавичах, прибувши сюди на запрошення адміністрації. Варто зазначити, що громада мусульман Львова вже давно співпрацює з цим пунктом. Тут перебувають люди різних національностей та віри, але більшість — вихідці з країн Азії та Африки, що намагалися потрапити до Євросоюзу й були затримані українськими прикордонниками.

Візит був душпастирським, але це не означає, що їхали з порожніми руками: дізнавшись, що вони нагороджуватимуть кубком команду-переможницю місцевого футбольного турніру, і що футбольний м’яч, що ним грали мешканці пункту, геть зносився, імами купили новий. А ще привезли солодкі гостинці для дітей мігрантів і теплий одяг, засоби гігієни, книжки для місцевої бібліотеки.

З тими мешканцями пункту, що визнають Іслам, представники ДУМУ «Умма» додатково поспілкувалися на релігійні теми, прочитали для них проповідь і помолилися разом. Мігранти, своєю чергою, ділилися не тільки духовними, а й цілком мирськими проблемами. Наприклад, через відсутність халяльного харчування вони вже давно не їли м’ясних стра, а ще через брак перекладачів трапляються ситуації, коли в судовому засіданні важиться доля людини, а сама вона не розуміє, що відбувається, і ні дати пояснення, ні сказати щось за себе не може, бо нема перекладача. Пан муфтій пообіцяв, що ДУМУ «Умма» надішле до Державної міграційної служби спеціального листа й повідомить про це.

Загалом умови утримання мігрантів досить непогані, якщо не брати до уваги трагедії, через які ці люди там опинилися: пункт розташований у колишній військовій частині на кордоні з Польщею, в глибині лісу — повітря в околиці чудове. Діти шкільного віку навчаються у викладачів сільської школи, що приходять щодня на певний час, бо в Україні шкільна освіта обов’язкова. Звісно, навчають дітей передусім української мови, адже без цього неможливе викладання решти предметів.

Імами зауважили, що в кожному гуртожитку є приміщення для молитви, Корани, проводять п’ятничні молитви. Затримані мають змогу вільно постити в Рамадан. 

Нелегальні мігранти перебувають у пункті утримання щонайбільше півтора року, доки розглядають їхню справу. За результатами розгляду хтось отримує посвідку біженця, а когось депортують.

Представники ДУМУ «Умма» висловлюють подяку адміністрації Волинського пункту тимчасового утримання нелегальних мігрантів у селі Журавичі за можливість здійснювати духовну роботу з підопічними.