Уперше з початку війни відкрилася нова мечеть на Донбасі

30.09.2019

159

Визначну святкову подію мали нагоду відзначити цими вихідними представники мусульманської громади Сєвєродонецька. Після майже трьох років ремонту та облаштування в центрі Луганської області відкрилася мечеть та Ісламський культурний центр «Бісмілля». 

Мусульманська громада міста була однією з десятьох громад, що офіційно зареєстрували Духовне управління мусульман України «Умма». Звичайно, така подія привернула увагу не тільки мусульман Луганська, а й одновірців з інших міст, представників місцевої громадськости.

Під час урочистого відкриття мечеті імам Тімур Берідзе подякував усім, хто долучився до будівництва, допомагав матеріально та підтримував вірян Сєвєродонецька в їхньому прагненні мати власний духовний осередок. 

Муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов у вітальному слові відзначив наполегливість імама та надзвичайну згуртованість місцевої громади, що й зробило можливим свято. Шейх Саід подарував мечеті картину з аятами Священного Корану.

На відкриття завітала й заступниця голови Луганської ОДА Катерина Безгинська, керуючий Луганською єпархією ПЦУ Афанасій, місцеві активісті, а також гості з інших міст і навіть представники добродійних фондів із Туреччини. Вони привітали мусульман Сєвєродонецька, висловивши готовність до співпраці та надію на подальший розвиток мусульманського життя не тільки в місті, а взагалі в Луганській області та на сході країни. Як зазвичай буває на святі, не обійшлося й без подарунків для імама та нової мечеті.

Після перерізання стрічки Тімур Берідзе провів екскурсію, показавши новеньку молитовну залу для чоловіків. У центрі діятиме й жіноча молитовна зала, класи для занять і невелике приміщення для іфтарів. Однак, за словами імама, громада вже має план, як розширити діяльність мечеті та облаштувати інші потрібні приміщення.

Урочисті завершилися спільною молитвою та частуванням.