ДУМУ «Умма» нагородила медаллю «За служіння Ісламу та Україні» 57 захисників

15.10.2019

396

14 жовтня, в День захисника України, вшанували тих, хто, ризикуючи життям, боронить свою землю, мир, забезпечує щасливе майбутнє для всієї країни й кожного її громадянина. Саме цього дня Духовне управління мусульман України «Умма» провело церемонію нагородження заснованою ним відзнакою — медаллю «За служіння Ісламу та Україні». Символічно, що відновлена будівля Будинку профспілок, майже згоріла під час подій 18–20 лютого 2014 року — тут були штаб Майдану під час Помаранчевої революції та Штаб національного спротиву під час Євромайдану — стала свідком урочистого нагородження борців за незалежність, цілісність і суверенітет України.

Медаллю нагородили 57 учасників війни на Донбасі, волонтерів, парамедиків, імамів-капеланів. На жаль, серед нагороджених були й ті, хто віддав життя за Україну: Аміна Окуєва, Рустам Хамраєв, Шаміль Румігін, Артем Нетруненко, Руслан Муждабаєв.

Церемонія розпочалася виконанням державного гімну України, потім імам-капелан Абдулла (Євген) Глущенко прочитав аяти Священного Корану, а муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов — молитву:

— О Всевишній Аллаг! Ми просимо в Тебе миру й милости для України та для мусульман України, для мусульман у всьому світі! Ми просимо в Тебе за читання цієї молитви нагороди нашим братам і сестрам, що загинули на цій війні, боронивши Україну. Вони заради Тебе виходили, щоб захищати мирне життя своїх родин, своїх дітей, своєї землі. Ми просимо, щоб Ти щедро нагородив їх і прийняв як шагідів. Ми просимо в Тебе, щоб вони ввійшли до раю без звіту, ми просимо в Тебе, щоб Ти був милостивий до них і разом з пророком Мухаммадом (мир йому і благословення) дозволив увійти до раю! Ми просимо Тебе за душі Аміни Окуєвої, Рустама Хамраєва, Шаміля Румігіна, Артема Нетруненка, Руслана Муждабаєва… О Всевишній Аллаг! Ми просимо в Тебе мира, здоров’я та міцної віри для всіх мусульман, що захищають Україну! Просимо Тебе за всіх, хто захищає, всіх, хто допомагає, всіх, хто молиться, а також за всіх, хто підтримує нашу чесну та справедливу боротьбу! Амін!

Нагороди мусульман, ушанованих медаллю «За служіння Ісламу та Україні», вручили рідним загиблих героїв. Серед них — Айше (Ірина) Камінська, матір учасниці Революції гідности й АТО, жінки-воїна Аміни Окуєвої. Вручаючи нагороду, шейх Саід Ісмагілов подякував їй за гідну доньку:

— Ми нагороджуємо нашу сестру Аміну посмертно, і Вам, як матері, як найближчій до неї людині, від імені мусульманської громади України ми висловлюємо слова подяки за таку гідну дочку мусульманської умми. Ви знаєте, ми не можемо зробити чогось більшого за нагороду, що дає Всевишній Аллаг, але посланець Аллага, пророк Мухаммад (мир йому і благословення) сказав: «Хто невдячний людям — той невдячний Аллагові». Від імені мусульман України прийміть цю нагороду за вашу доньку!

Пані Айше, зауваживши, що нагородження відбувається в Будинку профспілок на Майдані, зізналася: на цьому місці, де зародилася Революція гідности, їй усе нагадує про Аміну. Вона подякувала мусульманам України в особі муфтія за пам’ять про доньку.

У списку відзначених — 57 захисників України, серед них і жінки: парамедик Ольга Башей (позивний «Кроха»), волонтери Вікторія Нестеренко, Тетяна Скіртач, Гайде Різаєва.

Медаль «За служіння Ісламу та Україні» отримали воїни та ветерани АТО/ООС:

Муслім Чеберлоєвський

Сулейман Демерджиєв

Вельдар Шукурджиєв

Андрій Цюпій

Марлен Місіратов

Максим Звінцов

Аслан Місіратов

Едуард Білецький

Муса Гілісханов

Мурад Хадізов

Володимир Безрукий

Руслан Заворотняк

Володимир Рябіцев

Валерій Сапунов

Хамзат Халадов

Хаджи-Мурад Зумсоєв

Ідріс Шиксаїтов

Алві Вутсаєв

Рашид Коневич

Умад Хажбажмадов

Муслім Ідрісов

Володимир Максимов

Сергій Насібов

Олександр Адзеленко

Аслан Ішхоєв

Джебраїл Мірзоєв

Тімур Куртсеїтов

Азіз Ільясов

Сергій Соловей

Анатолій Ханас

Олександр Летик

Костя Куразов

Алі Дунаєв

Рустам Якименко

Рейімбай Мадемінов

Енвер Кутія

Масі Найєм

Алім Керімов

Юлдаш Тогаєв

Микола Силич

Євген Мацибера

Відаді Ісрафілов

Відзначено також імамів-капеланів: Сергія Путиліна, Василя Пустовіта, Євгена Глущенка та, за поданням Управління військового капеланства мусульман України, муфтія Саіда Ісмагілова — він теж військовий капелан.

Як зазначив під час церемонії ведучий, молодий кримськотатарський письменник Бекір Аблаєв, у гімні України закладена ідея єдности українських земель, єдности України:

— Якщо ми звернемося до історії України, то побачимо, що не одному поколінню українців довелося ціною власного життя здобувати право прийдешніх поколінь на незалежність. 1991 рік вписаний у новітню історію як час, з якого почалася нова сторінка розвитку нашої держави. 2004-й — рік громадянської активности, рік Помаранчевої революції. 2013-й — Революція гідности, 2014 рік — початок війни на Донбасі… Наші військові, захищаючи територіальну цілісність і суверенітет держави, і щодня ми, українське суспільство, отримували новини з фронту. Ми тішилися перемогами наших солдатів, звістками про звільнені населені пункти, але з 2014 року майже щодня, на жаль, ми отримуємо й сумні звістки. Не всі українські бійці змогли повернутися до своїх сімей, обійняти дружину, дітей, батьків — пам’ять про них житиме вічно. Їхня мужність, патріотизм і відданість своїй державі — приклад для молодого покоління. Іслам неможливий без справедливости, без свободи, без втілення принципів поваги та гідности. А чи можлива наша Україна, якої ми всі прагнемо, без утвердження цих принципів? Відповідь очевидна. Напевно ті, хто гостро відчуває потребу в утвердженні цих принципів, беруть зброю та їдуть на Донбас захищати цілісність України. І серед цих героїв ми з гордістю можемо бачити й представників мусульманської громади України, — наголосив Бекір Аблаєв.

Сотні мусульман стали до лав захисників України, десятки віддали життя, і мусульмани щиро пишаються одновірцями-патріотами та шанують пам’ять тих, хто загинув, — це об’єднує мусульманську умму та все українське суспільство.