З Днем гідности та свободи!

21.11.2019

12

Сьогодні в Україні відзначають День гідности та свободи, що нагадує нам про Помаранчеву революцію та Революцію гідности як про вияви нашого прагнення свободи та незалежности. Саме це спільне прагнення не тільки зламало плани Росії на імперський реванш, а й стало каталізатором глобальних світових геополітичних зрушень.

Звісно, що в листопаді 2013 року ми цього всього не знали й були лише глибоко обурені відмовою режима Януковича зближатися з Європою. Часто люди думають, що таке зближення неодмінно означає інтеграцію та вступ до Євросоюзу, але це не зовсім так: передусім ідеться про ціннісні орієнтири та вектор розвитку.

Загалом кажучи, ми мали два шляхи: або ціннісно та культурно зближаємося з Європою, або нас силою повертають до «цінностей» радянсько-імперського «русского мира». Саме через цю дилему й сталася Революція гідности: ми боролися за свою свободу й гідність — і ми їх вибороли.

Революція Гідности була не задля зміни високопосадовців, а за те, щоб не прокинутися вранці в якомусь «ДНР» на всю Україну, без майбутнього, і далі все життя боятися.

Хай як нам було важко, у нас не має бути зневіри та відчаю, ми повинні бути готові боронити нашу свободу й незалежність.

З Днем гідности та свободи, шановні українці, шановні брати й сестри!

Муфтій Саід Ісмагілов