Дводенний семінар для ознайомлення з Ісламом в ІКЦ Києва

03.12.2019

43

30 листопада — 1 грудня в ІКЦ Києва проходив просвітницький семінар для нових мусульман. За словами організатора Едгара Девлікамова, учасників ознайомили з основами Ісламу та джерелами ісламських знань — щоб людей не збивала з пантелику неправдива інформація, поширювана анонімними «проповідниками» в інтернеті. Захід охоче підтримали імами з Дніпра, Львова, Запоріжжя, Харкова — Едґар Девлікамов, Мурат Сулейманов, Мухаммад Мамутов, Євген Глущенко, — та представнии ІКЦ Києва Тарик Сархан та Аляа Ельгарбаві.

У суботу було три лекції, в неділю — дві. Говорили про віровизнання, життєвий шлях пророка Мухаммада (мир йому і благословення) та про джерела його біографії, доступну літературу на цю тему, про релігійне знання та його цінність, а також про те, як відрізнити інформацію, розповсюджувану з метою релігійного розбрату та міжрелігійну ворожнечу.

Не обійшли увагою й питання збереження релігійної ідентичности в немусульманському суспільстві, налагодження добрих відносин з немусульманами та підтримання родинних зв’язків із родичами-немусульманами, зокрема такий болючий момент, як відмова родичів від новонаверненого: як можна порозумітися в таких екстремальних випадках.

Лектори наголошували, що релігійна ідентичність не заперечує ідентичности етнічної, тож нові мусульмани не зобов’язані змінювати свої імена, переходити на близькосхідний раціон харчування, носити традиційний одяг інших народів тощо. Вони цілком можуть і навіть повинні підтримувати й розвивати свою національну культуру, щоправда, виключивши очевидно заборонені Ісламом особливості, що їх не так і багато.

Наприкінці другого дня нові мусульмани взяли участь в акції «Мухаммад — милість для світів» на Хрещатику, де спілкувалися з перехожими про цінності, що єднають мусульман і немусульман — дуже важливий акцент у наш час.