Висловлюємо співчуття жертвам Голокосту та їхнім близьким

27.01.2020

20

27 січня — Шануємо пам'ять жертв Голокосту, та висловлюємо співчуття їх сім'ям, рідним та всім тим, хто переживає цю трагедію як власну. Людство повинно завжди пам’ятати цю велику трагедію, що стала можливою через упевненість у своїй «обраності» одних та бездіяльність інших. Водночас герої, які ризикували власним життям і свободою задля порятунку безневинних жертв, — взірець справжньої людяности.

Довідка: Саме 27 січня 1945 року звільнено в’язнів найбільшого нацистського табору смерти «Аушвіц» в Освенцимі. За час існування концтабору в ньому загинуло від 1,5 до 2,2 млн людей. За загальними оцінками, жертвами масового знищення євреїв під час Другої світової війни разом з 4,5 млн дорослих стали 1,5 млн дітей.

«Голокост, що призвів до винищування однієї третини євреїв і незліченних жертв із-поміж представників інших меншин, буде завжди служити всім народам застереженням про небезпеки ненависти, фанатизму, расизму та упереджености», — сказано в резолюції Генасамблеї ООН, що її підписали понад 90 держав.