Депутат Юрчишин про облаву біля мечеті: «Правоохоронці поводяться не як сервісна служба, яка має робити життя громадян якісним, — а як пани життя»

05.02.2020

380

Сьогодні, 5 лютого, Народний депутат від партії «Голос» Ярослав Юрчишин з трибуни Верховної Ради говорив про облаву біля мечеті ІКЦ 31 січня як таку, що принижує людську гідність, адже завданням поліції є захист гідности людей:

— Маю звернення стосовно важливої цінності, яка, я вірю, всіх нас привела у цю залу — це людська гідність. Ми як народні депутати маємо гарантувати дотримання цієї цінності у нашому суспільстві, особливо у стосунках правоохоронних органів з нашими громадянами.

<…>

Мусульманське свято, мечеть… Людей без паспортів хапають та проводять перевірку — знову ж таки, поліція, знову демонстрація негідности. Колеги! Можна було б одразу будувати якісь політичні звинувачення і говорити про те, який у нас міністр. А я говорю про те, що в нас, на жаль, досі правоохоронні органи поводяться не як сервісна служба, щоби робити життя громадян якісним, — а як пани життя.

<…>

Я звертаюся до всіх відповідальних, щоб провести, можливо, якісь тренінги для наших правоохоронців і пояснити їм, що не обов‘язок громадянина України ходити з паспортом, а обов’язок правоохоронця — захищати будь-кого. Незалежно від віросповідання, етнічної належности тощо. Колеги, нас сюди привела Революція гідности. Поліція має дбати і захищати гідність громадян. Ми як народні депутати маємо це контролювати. Слава Україні!