26 лютого — День кримського спротиву російській окупації

26.02.2020

40

Цього дня 2014 року багатотисячний мітинг українців і кримських татар перед будівлею Верховної Ради АР Крим зірвав плани Росії розіграти сценарій «народного волевиявлення».

Кремлеві довелося спершу ввести війська та техніку, а потім під дулами автоматів імітувати «референдум» — цілий світ побачив, що відбувається не «волевиявлення», а відверта окупація.

Це був перший потужний опір загарбникам і він триває дотепер, щодня — демонстрацією громадянської непокори. Це шалено дратує зрадників та окупантів. Вони вдаються до тортур, убивств, обшуків та арештів, порушення всіх можливих прав і свобод людини, зокрема до переслідувань на релігійному ґрунті українських мусульман та українських православних християн. Громадянська непокора показує справжнє обличчя російського окупанта та його колабораціоністів.

Ми, своєю чергою, повинні розробити довгостроковий план дій з деокупації Кримського півострова. Звільнення українських територій Криму та Донбасу має стати одним з елементів української національної ідеї. Окремим пунктом має бути програма захисту наших громадян в окупованому Криму та звільнення політв’язнів.