Лютневі жертви радянського та російського режимів: не забуваймо нікого!

29.02.2020

10

23 лютого в Національній бібліотеці ім. Ярослава Мудрого відбувся захід, присвячений пам’яті муфтія Криму, Польщі, Литви та Білоруси Номана Челебіджихана, та добродійний ярмарок «Рука допомоги», в рамках якого збирали кошти на підтримку дітей з родин кримських політв’язнів.

Зібрання розпочав муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов, продекламувавши аяти Священного Корану та прочитавши дуа за Номана Челебіджихана та інших лідерів кримськотатарського руху, страчених більшовиками 23 лютого 1917 року. Не забув шейх Саід у молитві інгуський та чеченський народи, що зазнали тотальної депортації саме 23 лютого 1944-го.

З Корану муфтій обрав ці рядки, переклавши смисл українською мовою:

«Згадуйте Мене, і Я буду згадувати вас. Дякуйте і не будьте невдячні! О ви, хто увірував! Шукайте допомоги в терпінні та молитві. Воістину, Аллаг — разом з терплячими! І не називайте мертвими тих, хто загинув на шляху Аллага. Ні, вони живі, але ви не відчуваєте цього. Ми випробуємо вас страхом, голодом, утратою майна, людей та плодів. Сповісти ж добру вістку терплячим, тим, хто коли його торкнеться лихо, каже: „Ми належимо Аллагові й до Нього ми вертаємося!“ Мають вони благословення та милість від Господа їхнього, та йдуть шляхом прямим!» (2:152–157).

Говорили й про злочини нащадків радянського режиму, адже саме у 20-х числах лютого 2014 року розпочалася російська окупація Криму.

Добродійний ярмарок «Рука допомоги» був другою частиною заходу. Цього разу на ньому вдалося зібрати 30 100 грн. Гості могли придбати предмети декоративно-ужиткового мистецтва, скуштувати страви кримськотатарської кухні, купити книги, написані кримськими татарами та літературу про історію корінного народу Криму.