Розмір нісабу, сума закат аль-фітру та план Б на випадок продовження карантину на Рамадан та Ід аль-Фітр: постанови онлайн-засідання Української ради з фатв і досліджень

31.03.2020

299

30 березня ДУМУ «Умма» провело першу онлайн-нараду Українського центру з фатв і досліджень — у форматі відеоконференції. В обговорення нагальних питань узяли участь імами з Києва, Одеси, Вінниці, Львова, Запоріжжя, Дніпра та Харкова. Фахівці з шаріату зібралися, щоб з’ясувати організаційні моменти Рамадану та специфіку, якої може надати священному місяцеві вірогідне продовження карантину.

Шановні богослови постановили:

1. Рамадан розпочнеться після заходу сонця 23 квітня. Отже, першим днем посту буде 24 квітня.

2. Закат аль-фітр (садакат аль-фітр) цього року становитиме 100 грн з кожного члена сім’ї, але за бажання та можливости можна давати більше, щоб підтримати в цей скрутний час незаможних одновірців.

3. Закят (нісаб) цього року сплачуватимуть, починаючи з суми, еквівалентної 4250 доларам США та більше.

Також було розроблено план на випадок обставин, що неможливо передбачити напевне, а саме на випадок продовження карантину. Шейх Саід Ісмагілов запропонував попросити осіб, що бажали профінансувати колективні іфтари, натомість спрямувати кошти на підтримку незаможних одновірців, що опинилися у скруті через свій вік, стан здоров’я, втрату роботи чи годувальника.

Одностайно підтримано пропозицію в разі продовження карантину до кінця Рамадану колективну молитву в мечетях ДУМУ «Умма» на свято Ід аль-Фітр (Рамадан-байрам) не проводити, щоб не наражати вірних на небезпеку.

Учасники наради порушили й сумніші питання, а саме порядок обмивання та поховання мусульман, померлих через коронавірус — якщо такі випадки, не дай Боже, будуть (докладніше — за посиланням).