«Віра має стверджуватися справами» — імам Євген Глущенко

23.04.2020

20

Харківський імам Євген Глущенко, що регулярно здійснює капеланське служіння на передовій, нагадав одновірцям, що віра має виявлятися в добрих справах, та закликав їх познайомитися зі своїми сусідами з уразливих категорій, запропонувати їм свою допомогу:

— Миру вам та здоров’я! 

Як сказано в Ісламі, віра — це не мрії та бажання, та красиві обряди. Віра — це те, що ввійшло та вкоренилося в серці, та підтвердилося справами. Ми живемо у важкий час, час великих випробувань. Якщо ви впевнена в собі людина, яка не боїться труднощів — допоможіть тим, хто більше, ніж ви, вразливий у ці важкі часи.

Прийшов час познайомитися зі своїми сусідами похилого віку та запитати в них, чим їм можна допомогти. Це не важко, і зараз саме час для цього.

Як сказав один британський філософ, мислитель XIII століття: «Ми можемо досягти багато чого лише за допомогою таких самих, як і ми, істот».

Зараз — саме зараз — час довести своїми діями один одному та всьому світу, що ми є цивілізоване суспільство, в якому його члени можуть співіснувати в мирі та взаємодопомозі, незалежно від відмінностей культури, релігії чи мови.

Це час, коли ми повинні допомогти одне одному!

Давніше шейх Євген записав інше відеозвернення, нагадавши одновірцям, що кризи, подібні до нинішньої, не мають бути причиною зневіри, та навів відповідні аяти Священного Корану:

— Ассаляму алейкум, шановні брати та сестри! 

Хотілося б разом з вами звернутися до аятів Священного Корану за поясненням того, як треба поводитися в ситуації, в якій ми опинилися. Хотілося б відзначити, що ми не перше покоління, яке стикається з пандемією або якимись катаклізмами, а тому треба розуміти, що людство протягом історії стикалося з подібними проблемами та реагувало на них по-різному.

Ми повинні вибрати найкращі приклади. Всевишній <…> у сурі «Влада» показує нам, що труднощі є звичайним плином історії. Всевишній каже: «Той, хто створив життя та смерть, щоб випробувати вас — чиї вчинки будуть кращими? А Він — Всесильний, Прощаючий» (Коран, 67:2). Всевишній показує нам у цьому аяті, що такі важливі речі, як життя та смерть, створено лише для того, щоб показати нам, як ми поводимося в цих ситуаціях. Тому треба тримати себе на найкращому рівні та реагувати на будь-які проблеми достойно, з вірою. 

Наша віра не має слабшати через ті сотні новин, які ми бачимо щодня, та тих поганих перспектив, які пророчать нам у цих новинах. 

Всевишній у сурі «Родина Імрана» показує, як люди, що жили до нас, реагували на подібні новини: «Сказали їм: „Воістину, люди зібралися проти вас. Тож бійтесь їх!“ Але це лише додало їм віри. Тому вони відповіли: „Достатньо нам Аллага! Прекрасний же Він Опікун!“ Тож вони повернулись із милістю від Аллага та ласкою Його. Зло не торкнулося їх, і вони пішли за благоволінням Аллага. Аллаг — Володар великої ласки!» (Коран, 3:173–174).

Тому, шановні брати та сестри, ці труднощі людину віруючу лише зміцнять у вірі. Тому з такими самими проблемами, хоч і в більшому масштабі, ми стикаємося кожного дня. Це все тимчасове і є лише іспитом, який ми повинні гідно скласти. Я бажаю вам миру та здоров’я та прошу Всевишнього, щоб зміцнив нас у вірі та дав нам достойно скласти цей іспит.