Ід аль-Фітр припадає на 24 травня!

22.05.2020

204

Шановні одновірці! Поспішаємо повідомити, що свято Ід аль-Фітр (Рамадан-байрам, Ураза-байрам, Мархаш) цього року припадає на 24 травня.

Цього місяця молодик, що символізує закінчення священного Рамадану, астрономічно настає в п’ятницю, 22 травня, о 17:38 за Гринвічем (20:38 за Києвом). Утім сам молодик цього вечора неможливо буде спостерігати ніде на земній кулі, тому в суботу, 23 травня, всі мусульмани повинні й далі постити.

Але вже ввечері суботи, 23 травня, молодик можна буде побачити після заходу сонця неозброєним оком над Південною та Північною Америкою, Африкою, Атлантичним і Тихим океанами, а за допомогою оптичних приладів — на значній частині територій Європи та Азії (див. мапу).

Згідно з настановою посланця Аллага, пророка Мухаммада (мир йому і благословення) — «Побачивши молодика, постіть. І побачивши його знову (за місяць), завершуйте піст», — ми повинні приймати факт новомісяччя, що свідчить про закінчення Рамадану, нехай у нашій країні молодика й не буде видно.

Український центр з фатв і досліджень, беручи до уваги постанову Європейської Ради з фатв і досліджень, а також постанову Діянету Турецької Республіки, оголошує 24 травня святковим днем Ід аль-Фітр (Рамадан-байрам, Ураза-байрам, Мархаш).