Мусульмани України вітають ініціативу Президента щодо державного статусу мусульманських свят

20.05.2020

68

18 травня президент України Володимир Зеленський заявив, що ісламські свята Ураза-байрам (Ід аль-Фітр) і Курбан-байрам (Ід аль-Адха) одержать статус державних свят.

Символічно, що заява прозвучала на зустрічі з керівництвом Меджлісу кримськотатарського народу в День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. Пропозиція президента свідчить про розуміння важливости вшанування історії, культури, традицій і віровизнання всіх громадян країни, незалежно від етнічної чи релігійної належности, готовність до створення й налагодження умов реального добросусідства, злагоди й миру. 

ДУМУ «Умма», як найбільше об’єднання мусульман країни, вітає цю ініціативу та щиро дякує Меджлісу кримськотатарського народу за величезну роботу у справі відродження, формування та розвитку духовности, популяризації ісламських світоглядних цінностей, культури та традицій.

Маємо надію, що цей крок назустріч послідовникам Ісламу — свідчення ширшого руху до гармонізації відносин держави й суспільства як із кримськотатарським народом, так і з усією багатонаціональною мусульманською громадою України. 

Обіцяємо надати кваліфіковану допомогу в розробці механізму обчислення та призначення ісламських свят, їхнього релігійно-правового обґрунтування й погодження.

ДУМУ «Умма» має багаторічний досвід і відповідну базу для визначення дат ісламських свят. Розроблений відповідний механізм і сформована структура, що легалізує ці дати — Український центр з фатв і досліджень, що бере до уваги постанови Європейської ради з фатв і досліджень, а також постанови Діянету Турецької Республіки.