Заходи до Дня кримськотатарського прапора

28.06.2020

11

26 червня відбулася низка заходів до Дня кримськотатарського прапора. Разом з іншими співвітчизниками солідарність із кримськотатарським народом висловили імами ДУМУ «Умма».

Уранці біля міської державної адміністрації Ірпеня відбувся спонтанний захід, влаштований місцевою кримськотатарською громадою: всім охочим розповідали про значення цього дня, відповідали на питання про історію Криму та кримців; перехожі фотографувалися з кримськотатарськими прапорами. У цій акції також узяли участь муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов, голова правління Олег Гузік і голова Ліги мусульманок України Ольга Фриндак.

Надвечір пан муфтій разом з головою Управління військового капеланства мусульман України Мурадом Путиліним узяв участь в офіційному заході Меджлісу кримськотатарського народу — у Києві. У рамках урочистей із приводу Дня кримськотатарського прапора вони разом з іншими учасниками пройшли маршем, несучи найбільший кримськотатарський прапор, від Бесарабської площі до Майдану Незалежности, де відбувся мітинг.

У Запоріжжі також була акція до Дня кримськотатарського прапора, організована ГО «Ана Юрт» та ІКЦ «Віра» за підтримки ГО «Крим_SOS» та Постійного представництва Президента України в АРК. Зібравшися зранку на площі Фестивальній, учасники заходу на чолі з директором департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької ОДА Владиславом Мороком підняли кримськотатарський прапор разом із прапором України.

Кримськотатарський прапор майорів цього дня й на флагштоці біля міської Ратуші у Львові, біля Луцької міської ради. Окрім того, в окупованому Криму, не вважаючи на численні попередження окупаційної влади й навіть погрози невідомих, кримськотатарські патріоти провели заходи на честь свого прапора.