Соціальна дистанція, маски та санітайзери: особливості святкової молитви на Курбан-2020

Повідомлення про помилку

User warning: The following module is missing from the file system: standard. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1156 of /home/fx341015/umma.in.ua/www/includes/bootstrap.inc).
04.08.2020

24

Ще перед святом ми звернулися до вірян із проханням, щоб жінки, діти та люди з груп ризику (незалежно від статі), а ще ті, хто почувається зле — нехай і певні, що «це точно не коронавірус», — утрималися від участі у святковій молитві. 

Тих, хто збирався прийти, ми попросили бути в захисних масках, що закривають рота, носа й щільно прилягають до обличчя; зробити обмивання вдома, дотримуватися соціальної дистанції, уникати рукостискань та дружніх обіймів. Ми, своєю чергою, забезпечили безконтактне вимірювання температури відвідувачів і достатню кількість санітайзерів для рук. Для максимальної безпеки вірних святкові молитви відбулися на подвір’ях мечетей та на спеціально орендованих ділянках просто неба. 

Звісно, це все вплинуло на число людей, що змогли прийняти мечеті та ісламські центри ДУМУ «Умма». Так, у найбільшому, столичному, ІКЦ на молитві було всього 5–6 сотень прихожан, хоча зазвичай приходило 3–4 тисячі.

Утім навіть таке послаблення карантинних заходів сприяло піднесенню настрою українських мусульман, що нарешті змогли зібратися хоча б у такому обмеженому форматі.

Молимо Бога, щоб він якнайскорше дав нам полегшення, й щоб у наших мечетях знову було велелюдно й там лунав дитячий сміх!